امام‌جمعه‌ی بندرلنگه گفت: افزود مصرف بی‌رویه دارو سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد پس باید در این زمینه مسئولین و متصدیان به مردم راهکارشان دهند تا مردم از مصرف بی‌رویه دارو خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت‌الاسلام «سید محمدجواد رکنی حسینی» در همایش سلامت جامعه گفت: مصرف بی‌رویه و خودسرانه دارو سلامتی جامعه را به مخاطره انداخته است و همین امر سبب شده که مردم دچار بیماری‌های گوناگون شوند و سلامتی خود را از دست بدهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر جامعه‌ای امنیت نداشته باشد سلامتی هم وجود نخواهد داشت، گفت: لازمه‌ی زندگی انسان‌ها بستگی به‌سلامت جسم و روح و روان است و در کنار آن امنیت و سلامت جامعه درگرو این دو مقوله است.

خطیب جمعه بندرلنگه بابیان اینکه جامعه‌ای که سلامتی و امنیت احساس نکند به تباهی کشیده می‌شود، تصریح کرد: سلامت و امنیت همانند دو بالی هستند که اگر یکی از آن‌ها نباشد زندگی مردم متلاشی خواهد شد.

 وی بابیان اینکه باید پیشگیری را در اولویت قرار دهیم زیرا پیشگیری بهتر از درمان است، یادآور شد: اکنون مصرف دارو در ایران به‌قدری زیاد شده است که نمی‌شود آن را بیان کرد و اگر ما به خانه‌های مردم مراجعه کنیم می‌بینیم که یخچال‌های آنان مملو از داروهای گوناگون است.

رکنی ادامه داد: این داروها تا زمانی تاریخ‌مصرف دارد و در صورت فاسدشدن می‌تواند فردی از اعضای خانواده را در صورت استفاده، دچار بیماری‌های گوناگون و حتی مرگ کند. ازاین‌رو باید داروها را تازمان مصرف و با دستور پزشک کنیم.

 وی در پایان افزود مصرف بی‌رویه دارو سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد پس باید در این زمینه مسئولین و متصدیان به مردم راهکار نشان دهند تا مردم از مصرف بی‌رویه دارو خودداری کنند.