نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط سخت مردم کرمانشاه در زمان هشت سال دفاع مقدس، گفت: 15 تا 16 یگان رزم و پشتیبانی کرمانشاه در جنگ حضور داشتند و با تقدیم بیش از 9800 شهید، بیشترین نقش را در جنگ ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سیدقاسم جاسمی در یادواره گرامیداشت شهیدان و گردهمایی معاونین و مدیران فرهنگی سما کشور، ابراز داشت: دشمنان ایران با تجهیزاتی که در اختیار صدام قرار داده بودند، می‌خواستند دوروزه به تهران برسند، اما این دو روز با رشادت شهیدان کرمانشاه به 2889 روز معادل 95 ماه یا هشت سال تبدیل شد.

کرمانشاه به‌رغم تمام مسئولین، همیشه سرافراز است

وی با تأکید بر این مهم که باید تلاش کنیم تا صلابت، شایستگی و اقتدار فرهنگ جبهه و جنگ را در دانشگاه‌ها بسط و گسترش دهیم، خاطرنشان ساخت: از مجموع 95 ماه جنگ، 90 ماه ابتکار عملیات در اختیار فرماندهان ایرانی بود و در جنگ تحمیلی شهدا، جانبازان و ملت ایران فرهنگ عاشورایی و آزادگی در مقابل زیاده‌خواهی را سرلوحه کار خود قراردادند.

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه اعلام داشت: اولین تیر جنگ به سمت استان کرمانشاه شلیک شد و دو سال پیش از آن نیز مردم کرمانشاه شروع جنگ را با تحرکات دشمن و مناقشات داخلی که در منطقه کردستان ایجاد کرده بودند، لمس کردند.

جاسمی یادآور شد: در 31 شهریور سال 59 حدود 140 فروند از هواپیماهای دشمن نقاط مختلف کرمانشاه را بمباران کردند و هرچند در طول چهل سال گذشته، مسئولین به مردم این استان جفا کردند و شرایط سختی برای مردم کرمانشاه رقم خورد، اما کرمانشاهیان همیشه سرافراز بوده و در تمام عرصه‌های دفاع از نظام و انقلاب و تقدیم شهیدان حضوری همه‌جانبه داشته‌اند.