گروهی از روزنامه نگاران و خبرنگاران اصفهانی در بازدید از اماکن مذهبی سمیرم از نزدیک با هیات امنا و مردم صبور این دیار به گفتگو پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، به همت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان و همکاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ،گروهی از روزنامه نگاران و خبرنگاران  در بازدید از ۳ مکان مذهبی( امام زاده ابراهیم،امام زاده زیدبن علی،و امام زاده معصومه خاتون )واقع در شهرستان سمیرم از نزدیک با هیات امنا و مردم صبور این دیار به گفتگو پرداختند و مشکلات شان را جویا شدند.

یکی از هیات امنای امام زاده ابراهیم ضمن تشکر از حمایت هایی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان جهت مرمت این مکان انجام داده و ارائه گزارشی کوتاه از تاریخچه این مکان گفت:هرساله تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی از این مکان بازدید میکنند و ما با مشکلات فراوان توانسته ایم  تا حدودی  محوطه آن را توسعه دهیم اما چنانچه خیرین و بخش خصوصی یاری کنند این مکان مذهبی میتواند به  پتانسیل  بسیار قوی در بحث گردشی  تبدیل شود تا میهمانان  از نزدیک با آداب و رسوم و حتی محصولات کشاورزی ما بیشتر آشنا گردند.

طی گفتگویی دوستانه با مردم صبور این منطقه  آنها بزرگترین چالش خود را کم آبی عنوان کردند و ضمن اشاره به خشک شدن بیش از هزار چشمه گفتند میدانیم که مسولین دست روی دست نگذاشته اند اما امیدواریم با تدابیری بهتر و حمایت و مدیریت دکتر مهر علیزاده استاندار محترم استان اصفهان شاهد رفع مشکل کم آبی باشیم و بار دیگر سیب سمیرم که کیفیت آن سرآمد محصولات سیب  درختی در  دنیا بود بار دیگر همچنان خوش بدرخشد.

انجمن صنفی

گردشگران اسکاتلندی طی صحبت های خود با مهندس خدایی یکی از اعضا مترجم انجمن صنفی روزنامه نگاران ،ایران را یکی از قطب های گردشی گردشگران خارجی خواند و گفت ایرانگردی و دیدن این همه عظمت تاریخی و آب وهوایی چهار فصل انسان را به وجد می آورد.

وجود اماکن مذهبی در دل کوهای سر به فلک کشیده و هوای پاک و دور از دسترس آلودگی های شهری آرامش وصف ناپذیری را به هر بیننده ایی هدیه میدهد.  توجه به حفظ و نگهداری این مکان های متبرک میتواند در پویایی و فرهنگ سازی مذهبی نوجوانان و جوانان ما نقش بسزایی داشته باشد و چناچه اعتقادات واقعی انسانها حفظ گردد هیچ دشمنی با هیچ سلاحی نمیتواند کوچکترین  رخنه ایی  در آن ایجاد کند.

خانه هایی کوچک با مردمی دارای قلب های مهربان ، سقف های چوبی در دو طرف جاده ایی سر بالا  و پارچه های سیاهی که به مناسبت مراسم عزا داری ابا عبدلله الحسین بر در و دیوار کشیده شده ،کودکان و زنانی که سیاه پوش در کنار پیاده روهایی باریک، به سبک قدیم منتظر شروع مراسم بودند،پیرمردانی نشسته بر پله های سنگی و کوچک خانه ها بر لب جادهایی که با قدرت دست رد بر سینه تکنولوژی شهری زده انسان را مجذوب پاکی و بی آلایشی خود میکند.

در پایان خبرنگاران با دل سپردن به جاده طبیعت و  بازدید از چشمه ناز بار دیگر در کنار آبهایی نه چندان خروشان که برای بودن فریاد میزدنند خستگی خود را به فراموشی سپردند تا با قوایی تازه تر به سوی فردایی بهتر به سوی شهر اصفهان دل به جاده برگشت برای به تحریر در آوردن اخباری خوش گام بردارند.