امام جمعه ی اهل سنت شهرستان بندرلنگه گفت: ما باید ازامام حسین (ع) درس شهادت وایثار وآزادگی وشجاعت وامربه معروف ونهی ازمنکر بگیریم وحق را بیان کنیم ونگذاریم جامعه به سمت وسوی منکرات برود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «شیخ محمد صدیق بهجت» در خطبه‌های امروز نماز جمعه‌ی اهل سنت بندرلنگه با قرائتی از آیاتی از کلام‌الله مجید گفت: امروز در جامعه فساد و فحشا، بدحجابی، گران‌فروشی و احتکار رواج پیداکرده است و مسئولین و تمامی مردم وظیفه‌دارند که به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند و نگذارند جامعه به تباهی کشیده شود.

وی در ادامه افزود: کسانی که امربه‌معروف و نهی از منکر را در جامعه رعایت نمی‌کنند جز منافقین هستند و دوستی با آن‌ها حرام و خلاف شرع دین مبین اسلام است.

 امام‌جمعه‌ی اهل سنت شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: افرادی در جامعه مرتکب خلاف می‌شوند که اگر به آن‌ها تذکر داده نشود باعث رواج بیشتر فحشا در جامعه می‌شود پس باید در این مورد اقدامات وسیعی از سوی مسئولین صورت پذیرد.

 بهجت یادآور شد: انسان‌های مؤمنی که برای رهایی خویشاوندان خود از خلاف آن‌ها را نصیحت می‌کنند از آتش جهنم به دور خواهند ماند؛ پس مؤمنان باید گناهکاران را ارشاد و راهنمایی کنند تا از آتش جهنم به دور باشند.

وی بابیان اینکه ما باید در جامعه امربه‌معروف و نهی از منکر را پیش بگیریم و گناهکاران را به راه راست هدایت کنیم، تصریح کرد:  امام حسین (ع) زیر بار ظلم و ستم نرفت و با یزید دست بیعت نداد چون یزید فردی فاسد و شراب‌خوار بود.

خطیب نماز جمعه‌ی اهل سنت شهرستان بندرلنگه افزود: امام حسین (ع) در روز عاشورا با شجاعت تمام تن به ذلت و خواری نداد و جان خود را درراه نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر فدای دین جدش پیامبر (ص) کرد و اکنون نام حسین در تاریخ برای همیشه ماندگار است اما یزید جز لعنت و نفرین چیز دیگری برای خودش باقی نگذاشت.

بهجت در پایان خاطرنشان کرد: ما باید از امام حسین (ع) درس شهادت، ایثار، آزادگی، شجاعت و امربه‌معروف و نهی از منکر بگیریم؛ حق را بیان کنیم و نگذاریم جامعه به سمت منکرات برود؛ مسئولین و تمامی مردم در قبال امربه‌معروف و نهی از منکر مسئول هستند.