امام جمعه سنندج گفت: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید روشن و شفاف باشد و اگر کسی در این زمینه کوتاهی کند مستوجب عذاب الهی است و بعدا دعاهایش مستجاب نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی اظهار داشت: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید روشن و شفاف باشد.

وی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، عنوان نمود: با بعثت پیامبر روز به روز دین اسلام گسترش یافت.

امام جمعه سنندج تاکید داشت: ما به عنوان انسان مسلمان باید عملکرد یک سال گذشته خود را بررسی کنیم که اگر موردی و یا نقصی داشته‌ایم تلاش کنیم آن را ترمیم نماییم.

خطیب جمعه سنندج در ادامه با یادآوری آغاز ماه محرم، اذعان داشت: هفته اول این ماه به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که بر هر فرد مسلمانی واجب شده است.

ماموستا خدایی اذعان داشت: ماه محرم فرصتی برای جهاد اکبر یعنی اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی ادامه داد: پیامبر به مسلمانان امر کرده است که امر به معروف و نهی از منکر کنند چرا که مسلمانان وظیفه دارند با ترویج این دو فریضه الهی نگذارند گناه در جامعه روی دهد.

امام جمعه سنندج ادامه داد: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید روشن و شفاف باشد و اگر کسی در این زمینه کوتاهی کند مستوجب عذاب الهی است و بعدا دعاهایش مستجاب نمی‌شود.

ماموستا خدایی ادامه داد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اجرایی نشود مردم به فساد و بداخلاقی روی می‌آورند.

وی به نقل از پیامبر گرامی اسلام(ص)، گفت: وجود حاکم و امام عادل که مسلمانان را مورد ظلم قرار ندهد، عالمانی که مسلمانان را به راه راست هدایت کنند، جوانانی که مسلمانان به امر به معروف و نهی از منکرتشویق نمایند و رعایت حجاب در جامعه چهار چیزی است که آن جامعه را از گناه و بلا به دور می‌سازد.

ماموستا خدایی عنوان کرد: روز عاشورا روزی است که توبه حضرت آدم برای بی‌امری خداوند در آن روز را پذیرفت و کشتی نوح هم در آن روز نجات یافت.

امام جمعه سنندج در پایان گفت: پیامبر(ص) فرموده است که روزه عاشورا کفاره گناه یکسال گذشته فرد روزه‌دار است که تمامی مسلمانان را شامل می‌شود در صورتیکه روزه عرفه فقط مختص امت حضرت محمد(ص) است.