نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: دشمنان توطئه‌های فراوانی را علیه جمهوری اسلامی طراحی می کنند اما باید بدانند که پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و دقیق است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر برگزار شد، با اشاره به حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های دموکرات عراق، گفت: این حمله پیام‌های فراوان داشت و نشانه‌ای از اقتدار، تسلط و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

وی اظهارداشت: این یک هشدار جدی به آمریکا، رژیم صهیونیستی، تروریست‌ها و اقلیم کردستان بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: در آستانه برگزاری کنگره پیاده روی بزرگ اربعین شاهد فتنه بیگانگان در بصره هستیم و در این میان با حمله به کنسولگری ایران یک حرکت ناشیانه را انجام دادند آنها تلاش کردند روابط حسنه میان ایران و عراق تخریب کنند که موفق نشدند.

آیت الله میرعمادی اضافه کرد: دشمنان درصدد راه اندازی جنگ بین شیعیان عراق و ایران هستند و قصد دارند تا پیاده روی اربعین را هم تحت تاثیر قرار دهند.

وی ادامه داد: آمریکا، عربستان سعودی و بعثی ها در این حادثه نقش مستقیم داشتند که با هوشیاری مردم بصره و ایران خنثی شد.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به نشست سه جانبه ایران روسیه و ترکیه اشاره کرد و گفت: پیام مهم این اجتماع ایجاد یک محور جدید علیه غرب و آمریکا بود که می تواند توطئه های و ترفندهای امریکا را خنثی کند.

اتحاد ایران، روسیه و ترکیه می‌تواند دلار آمریکا را از معاملات حذف کند

آیت الله میرعمادی افزود: این 3 کشور اگر باهم متحد باشند می توانند دلار را از معاملات حذف کرده و از حضور نامشروع آمریکا در سوریه و منطقه جلوگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، عزاداری‌های ماه محرم را اعلام ولایت و برائت از دشمنان و ظالمان دانست و گفت: این مجالس باید مجلس آگاهی بخشی و معرفت بخشی و بصیرت افزایی باشد زیرا نتیجه عزاداری معرفت و بصیرت است.