معاون پیشگیری و کاهش تقاضا ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به ممنوعیت نزدیک به 1340 قلم کالا برای فعالیت کوله بران، از تصویب طرحی خبر داد که طبق آن قرار است ممنوعیت بخش اعظمی از این اقلام برداشته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، عبدالله هندیانی در هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرمانشاه، افزود: همه وظیفه‌داریم که در جهت حفظ اقتدار دینی، اسلامی و مردمی کشور و همچنین حفظ منافع ملی و مبارزه با قاچاق کالا حرکت کنیم و اگر نگاه جدید برای خود تعریف نکنیم در اجرای برنامه‌ها دچار مشکل خواهیم شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در 8 سال جنگ تحمیلی تجربیات خوبی از همبستگی، ایثارگری و مجاهدت کسب کردیم لذا امروز پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی نباید در برابر جنگ روانی دشمن به‌گونه‌ای عمل کنیم که برنامه‌ها و اهداف پاسخگوی نیاز کنونی جامعه نباشند.

معاون پیشگیری ومبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور

برای مبارزه قاطع‌تر با پدیده قاچاق به تغییر تاکتیک نیاز داریم

هندیانی اولویت در اجرای برنامه‌ها را تغییر تاکتیک و نگاه جدید عنوان کرد و گفت: تکیه‌بر ابزارها در حوزه فرهنگی مانند گذشته دیگر پاسخگوی رفع نیازها نیست بلکه باید در این حوزه، روش‌ها را موردبازنگری قرار دهیم.

معاون پیشگیری ومبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور ادامه داد: با این اقدام بخش زیادی از ممنوعیت‌هایی که کوله بران مناطق مرزی با آن روبرو هستند برداشته و راحت‌تر می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی بیان داشت: امروز همه ما باید یک هدف که آن حفظ منافع ملی است، داشته باشیم و حفظ آن از اولویت‌ترین کارها و برنامه‌هاست.

معاون پیشگیری و کاهش تقاضا ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تصریح کرد: اعتقادداریم که مرزنشین‌ها جزء باشرف‌ترین و عزیزترین اقشار جامعه هستند و با توجه به محدودیت‌هایی که دارند با قاطعیت از مرزها دفاع می‌کنند لذا ما وظیفه‌داریم، عزت مرزنشین‌ها را حفظ کنیم.

وی گفت: نگاه و رویکرد ما این است که شفافیت را در حوزه تجاری ارتقاء دهیم و به دنبال این هستیم که سامانه‌های لازم را در حوزه شفافیت تجاری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را افزایش دهیم.