در مراسمی از 900 دانش آموز برگزیده مسابقات فرهنگی و هنری و همچنین پرسش مهر 18 شامل: 11 عنوان مقام کشوری، 7 رتبه برگزیده کشوری و مقام آوران برتر استانی تجلیل شد.

در این آیین که در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، علاوه بر برگزیدگان کشوری و استانی مسابقات فرهنگی و هنری و پرسش مهر 18 از سه هنرمند فرهنگی گیلانی به نام های: وحید محبوب بشری ( بازیگر ) محمود عزتیان ( معرق کار ) و شهریار پورسیدیان ( فیلمساز ) تجلیل شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان در این همایش گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری زمینه بسیار مناسبی را برای رشد استعدادها دانش آموزان فراهم می کند. 

جابر اخلاقی خطاب به دانش آموزان برگزیده این مسابقات  گفت: برای اعتلای آثار هنری باید از نقد و نظرات هنرمندان پیشکسوت و همچنین منتقدان بیش از پیش استفاده کنید.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ما در آموزش و پرورش فراگیر تر کردن عرصه های هنری در آموزشگاهها و فراهم آوردن زمینه های مختلف ظهور خلاقیت های دانش آموزان است.

در پایان این مراسم از دانش آموزان برتر مسابقه پرسش مهر 18 و رشته های فرهنگی و هنری ( هنرهای تجسمی، آوایی، نمایشی، ادبی و فیلم و رسانه ) با اهدای جوایزی تقدیر شد.