رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان خواستگار قلابی و کلاهبردار در اصفهان در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان فرد سابقه داری که به عنوان خواستگار با دختران دم بخت ارتباط برقرار کرده و با این شیوه از آنان کلاهبرداری می کرد، شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی به بهانه خواستگاری از او کلاهبرداری کرده موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ سلیمیان بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مدتی قبل فردی با مراجعه به این خانم که در آژانس هوایی مشغول به کار است خود را ساکن کشور آمریکا معرفی کرده و پس از یک هفته ارتباط تلفنی و جلب اعتماد شاکی از او خواستگاری می کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم مدتی بعد به شاکی عنوان می کند که قصد بازگشت به کشور امریکا را دارد  اما وجوه وی توسط وزارت امورخارجه مسدود شده و برای رفع انسداد حساب نیاز به پول دارد که شاکی کارت عابربانک خود را به او می دهد و متهم پس از برداشت مبلغ 189 میلیون ریال از حساب وی متواری شده و دیگر به تلفن هایش پاسخ نمی دهد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: کارآگاهان مشغول پیگیری برای دستگیری متهم بودند که با شکایت 4 خانم دیگر نیز مواجه شدندکه با همین شیوه توسط متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

این مقام انتظامی بیان داشت: سرانجام با انجام اقدامات علمی و تخصصی مشخص شد که متهم با عنوان خواستگار مبلغ 400 میلیون ریال و یک حلقه طلا از خانمی دریافت کرده و قصد ملاقات مجدد با او را دارد که بلافاصله ماموران وارد عمل شده و در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم تا کنون توانسته بود بالغ بر 850 میلیون ریال به این شیوه از دختران دم بخت کلاهبرداری کند، گفت: این فرد غیر بومی و دارای 11 فقره سابقه کیفری در زمینه کلاهبرداری، سرقت مقرون به آزار، مزاحمت، خیانت در امانت، غصب عناوین و مشاغل است .

سرهنگ سلیمیان همچنین از شناسایی متهم توسط یکی از مالباختگان در استان مازندران خبر داد و  افزود: با توجه به غیر بومی بودن متهم و تردد وی در استانهای مختلف احتمال ارتکاب موارد مشابه در شهرها و استانهای دیگر کشور نیز وجود دارد که تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه کلاهبرداران افراد بسیار باهوش، زیرک ، شیک پوش و چرب زبان هستند به شهروندان هشدار داد و گفت: شهروندان و به ویژه خانم ها باید مراقب باشند که بدون تحقیق و بررسی و شناخت کامل با هر کسی به بهانه خواستگار ارتباط برقرار نکرده و به درخواست های غیر معمول آنها توجه نکنند.