مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان از رفع مشکل پروژه راهسازی محور گهکم فورگ در روستای طارم و آغاز مجدد اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی سالاری» عنوان کرد: مشکل سکنه روستای طارم با اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان در بازدیدی که با حضور معاون اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شد، رفع و اجرای پروژه راهسازی محور گهکم فورگ که از وسط روستای طارم می گذشت، مجددا توسط کارفرما آغاز شد.

وی ادامه داد: در بازدید از محل این پروژه، کارفرما طبق تعهدات مندرج در صورتجلسه ملزم به رعایت و اجرای طرح گردید و همچنین خواسته اهالی مبنی بر اجرای رمپ ورودی و خروجی اجرای کنار گذر و اجرای آسفالت برخی از معابر روستایی مذکور نیز از تعهدات کارفرماست که به صورت همزمان با پروژه راهسازی اجرا می شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان افزود: امروز جاده ها در حمل و نقل تاثیر بسیاری دارند و روز به روز بر اهمیت جاده ها افزوده می‌ شود به طوری درحال حاضر ۹۰ درصد از کل حمل و نقل کشور از طریق جاده ها انجام می شود.

سالاری تصریح کرد: جاده ها و راه سالم از نعمت های بسیار مهم برای رونق روستاها به شمار می روند که در تامین امنیت و حمل و نقل روستایی تاثیر بسزایی دارند و راه مناسب یکی از عوامل مهم در کاهش مرگ و میر بر اثر تصادفات است.