از سوی شورای گسترش آموزش و برنامه ریزی آموزش عالی پس از بررسی برنامه کاری و مستندات ارائه شده مجوز قطعی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان انزلی به پارک علم و فناوری گیلان ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شورای گسترش آموزش و برنامه ریزی آموزش عالی پس از بررسی برنامه کاری و مستندات ارائه شده مجوز قطعی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان انزلی با تبدیل مجوز اصولی -مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان انزلی وابسته به پارک علم و فناوری گیلان- به مجور قطعی موافقت نمود.

این مجوز در پی درخواست مرکز رشد واحدهای فناور بندرانزلی با حضور نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان در کمیسیون پژوهش و فناوری، شورای گسترش آموزش عالی در اردیبهشت ماه امسال مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 هم اکنون مجوز قطعی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان انزلی طی ابلاغیه ای با زمینه فعالیت مرکز رشد جامع، به پارک علم و فناوری گیلان ابلاغ شد.

مرکز رشد واحدهای فناور بندر انزلی به عنوان واحد اقماری به مدیریت خانم مهندس پورمرادی و  با همکاری فرمانداری و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی مرداد ماه سال ۱۳۸۴ با زیربنای ۸۹۵ مترمربع افتتاح گردید.

با توجه به قابلیت‌های ویژه بندرانزلی از نظر صنعتی و تجاری بویژه برخورداری از امکانات منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی که قطب اصلی آن در بندرانزلی پیش بینی شده با سوابق فعالیت بصورت مرکز اقماری، مرکز رشد مستقل واحدهای فناور بندر انزلی به عنوان اولین مرکز رشد مستقل شهرستان‌های در سطح کشور با موافقت اصولی معاون فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری مورخ ۱۵/۱۲/۸۶ شروع به کار کرده است.