نایب رییس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران گفت: احتمال تمدید بند ' و ' تبصره 16 قانون بودجه 97، مبنی بر بخشودگی بدهی تسهیلات واحدهای تولیدی به شرط پرداخت اصل تسهیلات و سود، تا بهمن ماه امسال وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حسین سلاح ورزی گفت: بر اساس آیین نامه مصوبه بند 'و ' تبصره 16 قانون اگر بدهکاران اصل وام را با سود پرداخت کنند جرائم آنان بخشوده می شود که اجرای این مهم بخشی از مشکلات انباشته شده واحدهای تولیدی را حل می کند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان، اظهار داشت: مهلت استفاده از این تبصره تا پایان شهریور ماه بوده اما متاسفانه تا هفته گذشته بانک‌های مختلف عنوان کرده‌اند ابلاغیه‌ای در این خصوص به آنان اعلام نشده است.

بانک مرکزی می‌گوید این تبصره ابهام دارد

وی تصریح کرد: در این رابطه مکاتباتی با بانک مرکزی انجام شده که مسئولان بانک مرکزی عنوان کردند قانون این تبصره برای آنان ابهام دارد و به همین دلیل این مصوبه تاکنون اجرایی نشده در حالیکه تسریع در اجرای این طرح علاوه بر حل مشکل تولیدکنندگان، بسیاری از پرونده های قدیمی تسهیلات بانکی را تعیین تکلیف می کرد.

با اجرای بند «و» مشکل بانکی واحدهای تولیدی حل می‌شود

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، گفت: تعداد بسیاری پرونده بانکی واحدهای تولیدی وجود دارد که علیرغم پرداخت اصل و سود وام بازهم بدهکار هستند که با اجرای بند 'و' تبصره 16 قانون بودجه 97، در صورتیکه واحدهای تولیدی اصل و سود تسهیلات را بر اساس قرارداد اولیه تسویه کنند، سایر جرایم آنان بخشوده می‌شود.

گفتنی است، واحدهای تولیدی لرستان در تملک بانک‌ها است که اجرای این مصوبه کمک شایانی به رفع مشکل انها خواهد کرد.