نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ارزش‌های نورانی انقلاب اسلامی با هر وسیله مشروع باید به نسل‌های آینده منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در همایش نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس (عاشوراییان) گیلان در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه رزمندگان راست قامتان جاوید عرصه نبرد نابرابر هستند اظهار کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس همواره خود را مدیون انقلاب و ارزش‌های نظام اسلامی می‌دانند.

حضور مداوم ایثارگران در عرصه‌های انقلاب اسلامی

وی بر حضور مداوم ایثارگران در عرصه‌های انقلاب اسلامی در راستای ادای تکلیف نسبت به نظام تأکید کرد و افزود: انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین حادثه تاریخ چندهزار ساله ایران محسوب می‌شود و این دوره زیباترین دوره در کشور است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم و مجاهدان ما انسان‌های فرشته گونه‌ای هستند که توانستند ارزش‌های اسلامی را به جهان عرضه کنند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی عصاره تلاش تمام انبیای الهی است.

بسیج دنیای کفر علیه انقلاب اسلامی

آیت‌الله فلاحتی به بسیج دنیای کفر علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دوران طلایی نظام جمهوری اسلامی سخت‌ترین دوران خود را تجربه می‌کند زیرا سلطه طلبان دنیا می‌خواهند این قطعه نورانی که در زمین در حال نورافشانی است، را خاموش کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در اقتدار کامل است، بیان کرد: مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند و با تمام قوا در مقابل دنیای کفر ایستادگی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تبلیغ سیاه‌نمایی جبهه خودی را از ترفندهای دشمنان دانست و متذکر شد: ایثارگران روحیه جهادی و پر تلاشی که در مدت بیش از 30 سال گذشته در خود ایجاد کردند، را باید حفظ کنند و تا آخر رخوت و سستی به خود راه ندهند.

انتقال ارزش‌های نورانی انقلاب اسلامی به نسل معاصر

آیت‌الله فلاحتی، خواستار انتقال ارزش‌های نورانی انقلاب اسلامی به نسل معاصر شد و اظهار کرد: چگونه زیستن و چگونه ماندن به هر وسیله مشروع باید به نسل‌های آینده انتقال پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه هزاران عالم در طول تاریخ اسلام زجر کشیدند و خون دل خوردند تا امام(ره) توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند، یادآور شد: امروز دشمن در درون جبهه خودی ناخواسته افراد را وادار به سیاه‌نمایی می‌کند.

آیت الله+ فلاحتی

امام جمعه رشت به توقع انقلاب و نظام از ایثارگران اشاره کرد و افزود: نقد باید به گونه‌ای باشد که سیاه‌نمایی نشود ضمن اینکه انقلاب و نظام از ایثارگران توقع دارد لکه‌های سیاه را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه در طول انقلاب اسلامی شاهد ریزش‌ها و رویش‌هایی بودیم، خاطرنشان کرد: امر مذکور طبیعی بوده و تاریخ ریزش مجاهدان را به ما نشان داده بنابراین از گذشتگان باید عبرت بگیریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر مواظبت ایثارگران از خانواده و فرزندان خود تأکید کرد و گفت: حفظ خانواده بزرگ‌ترین جهاد محسوب می‌شود و به مراتب مهم‌تر از جبهه‌های جنگ است.

آیت‌الله فلاحتی با تأکید بر توجه به خانواده شهدا و ایثارگران توسط مسؤولان، بیان کرد: ایثارگران باید سنگ صبور انقلاب باشند اما مسؤولان وظیفه دارند همیشه از مجاهدان عرصه جنگ یاد کرده و در تمام عرصه‌ها آنها را پشتیبانی کنند.

احداث موزه دفاع مقدس اولویت بنیاد حفظ آثار ارزش‌های دفاع مقدس گیلان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز در همایش مذکور با قدردانی از تلاش‌های رسول جلائی در مدت 12 سال گذشته گفت: احداث موزه دفاع مقدس به عنوان نماد ایثار و شهادت اولویت برنامه‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان است.

آغاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس در گیلان

عباس بایرامی از آغاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس در گیلان خبر داد و بیان کرد: قرار است پنج جلد دانشنامه دفاع مقدس استان گردآوری و تدوین شود اما با توجه به ایثارگری‌های استان اگر 50 جلد از این دانشنامه نوشته شود، کم است.

وی با اشاره به آمار 72 هزار رزمنده غیر سرباز در گیلان، تصریح کرد: تاکنون آثار یک‌هزار و 700 نفر از رزمندگان استان جمع‌آوری شده و نسبت به آمار کشوری خوب بوده اما نسبت به آنچه که باید برای نسل‌های آینده باقی بماند، اندک است.