معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: همزمان با سراسر کشور، 27 هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی استان اولین روز ورود خود به مدرسه را جشن می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ صدیقه عبداللهی از نواخته شدن زنگ شکوفه ها برای 27 هزار دانش آموز پایه اول استان خبر داد .

وی گفت: همزمان با 31 شهریورماه بیش از 27 هزار دانش آموز پایه اول استان با شرکت در مراسمی با عنوان جشن شکوفه ها، آغاز سال تحصیلی جدید و روز اول ورود خود به مدرسه را جشن می‌گیرند. 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: در این مراسم کلاس اولی‌ها ضمن آشنایی با شرایط و محیط مدرسه، با عوامل اجرایی، معلم و همکلاسی‌های خود ارتباط برقرار کرده و این امر باعث کاهش استرس و اضطراب آنها می‌شود و شروع خاطره انگیز و به یادماندنی از آغاز تعلیم و تربیت رسمی به همراه والدین خود خواهند داشت. 

 عبداللهی ادامه داد: این مراسم در کلیه مدارس ابتدایی سطح شهر و روستا برگزار خواهد شد و همچنین مراکز پیش دبستانی نیز جشن غنچه‌ها را در همین روز برای بیش از 20 هزار نفر نوآموز پیش دبستانی برگزار می‌کنند. 

وی در پایان افزود: امسال با توجه به تقارن جشن شکوفه‌ها با مراسم دهه دوم محرم، این مراسم متناسب با حال و هوای فرهنگی و دینی اجرا می شود.