رییس کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان گفت:ارز دو نرخی عامل ایجاد رانت می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مصطفی رناسی در پنجمین جلسه کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تک نرخی شدن ارز و شناور شدن قیمت آن شد و افزود:ارز دو نرخی عامل ایجاد رانت می شود.

وی افزود: دلار 13 هزار تومان فقط تهدید برای اقتصاد ایران نیست بلکه فرصت برای تولید و ایجاد اشتغال است.

رییس کمیسیون سیاست گذاری و پایش  اتاق بازرگانی اصفهان گفت: ارز طی چهل سال گذشته کمترین افزایش را نسبت به کالا و خدمات داشته است.

 مصطفی رناسی تصریح کرد:اغلب کالا و خدمات طی چهل ساله گذشته چند هزار برابر شده است ولی دلار 2 هزار برابر شده است.

وی افزود:به عنوان مثال قیمت  گوشت قبل از انقلاب کیلویی 7 تومان و امروز 70 هزار تومان شده و 10 هزار برابر افزایش قیمت داشته است.

رناسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دلار 13 هزار تومان فقط تهدید برای اقتصاد ایران نیست بلکه فرصت برای تولید و ایجاد اشتغال است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه برای افزایش صادرات شد و گفت: نباید نگران حضور عراقی ها در ایران و خرید عمده انها باشیم بلکه باید از این فرصت برای افزایش تولید و اشتغال زایی استفاده کنیم.

اتاق بازرگانی اصفهان

قاسم علی جباری رییس کمیسیون حمایت از سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:برای افزایش صادرات کالا و خدمات ایرانی نیاز به عضویت در کنوانسیون ها وبرقراری تعرفه ترجیحی با کشورهای هدف صادراتی هستیم.

رییس کمیسیون گردشگری و برندشهری اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:پروژه قطار پرسرعت اصفهان – تهران نیاز به پیگیری مداوم از سوی بخش های دولتی و خصوصی استان دارد.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه گفت:برخی از مسوولین وزارت راه با اتکا به گزارش های غیرکارشناسی خواستار کاهش سرعت قطار از 300 کیلومتر به 250 کیلومترند و دلیل آن کاهش هزینه اجرای این پروژه تا 30 درصد است.

وی توضیح داد:جای تعجب است که مسوولین وزارت راه به جای اینکه تمرکزخود را بر افزایش سرعت قطار های پرسرعت قرار دهند با دلایل واهی خواستار کاهش سرعت قطارند.

رییس کمیسیون گردشگری و برندشهری اتاق بازرگانی اصفهان از مسوولین دولتی و فعالان اقتصادی خواست که سه وعده رییس جمهور  به استان اصفهان را شامل حل بحران آب ،توسعه فرودگاه اصفهان و راه اندازی قطار پرسرعت اصفهان و تهران به طور مرتب پیگیری کنند.