رئیس پلیس آگاهی استان از کشف بیش از 5 میلیارد ریال پوشک بهداشتی که در زیرزمین و اتاق های یک منزل احتکار شده بود خبر داد.

به گزار ش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان گفت: ماموران آگاهی توانستند از منزلی در مرکز شهر اصفهان حدود هزار کارتن پوشک بهداشتی که در زیر زمین و اتاق های منزل احتکار شده بود کشف کنند.

وی افزود: در پی کمبود شدید پوشک و مواد بهداشتی در بازار که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای مردم استان شده است و با توجه به اینکه احتمال احتکار این کالای مورد نیاز توسط سودجویان وجود داشت، پیگیری های لازم در این خصوص در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی گفت: در این خصوص تحقیقات علمی گسترده ای انجام گرفت و ماموران با اطلاعاتی که به دست آوردند توانستند منزلی در مرکز شهر اصفهان که تعداد زیادی پوشک بهداشتی در آن انبار شده بود را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از شناسایی این منزل، ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی همراه با ماموران اداره بازرسی اصناف استان به محل اعزام شدند و طی بازرسی به عمل آمده حدود هزار کارتن پوشک بهداشتی که در زیر زمین و اتاق های منزل احتکار شده بود کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ارزش این محموله را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه بیش از 5 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و فردی که مرتکب تخلف شده نیز جهت پیگیری های بعدی به مراجع قضائی ارجاع داده شد.

سرهنگ سلیمیان با هشدار به کسانی که اقدام به دپوی کالا در منازل خود می کنند گفت: تبدیل کردن منازل به انبار تخلف محرز است و به دلیل اینکه میزان و تعداد کالای نگهداری شده را به اداره صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف اعلام نمی کنند نیز مشمول حکم احتکار شده و با آنان برابر قانون برخورد می شود.