فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف بیش از 2 تن روغن حیوانی غیربهداشتی در کرمانشاه و شناسایی کارگاه غیرمجاز تولید این نوع روغن با تلاش مأموران پلیس شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی ضمن اعلام کشف و دستگیری عامل روغن حیوانی غیربهداشتی در کرمانشاه، اظهار داشت: مأموران یکی از کلانتری‌های کرمانشاه پس از اطلاع از فعالیت فردی که در یک‌منزل مسکونی به‌صورت انبوه اقدام به تولید روغن حیوانی غیربهداشتی و غیرمجاز می‌کند، بررسی موضوع را در دستور کار قراردادند.

وی ادامه داد: مأموران پلیس پس از هماهنگی با مقام قضائی و به همراه نمایندگان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به محل مراجعه و در بازرسی از کارگاه کوچک خانگی متوجه تولید روغن حیوانی غیرمجاز و غیربهداشتی شدند.

سردار امان‌اللهی افزود: از این کارگاه غیرمجاز دو تن و یازده کیلوگرم روغن حیوانی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طبق نظر کارشناسان ارزش روغن حیوانی کشف‌شده به حدود دو میلیارد و 100 میلیون ریال می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر دستگیری صاحب کارگاه غیرمجاز تولید روغن حیوانی، وسایل و لوازم کشف‌شده در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

امان‌اللهی یادآوری کرد: برخورد با افراد سودجویی همچون تولید و توزیع‌کنندگان روغن حیوانی غیربهداشتی که به خاطر منافع شخصی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند در دستور کار پلیس قرار دارد و بدون گذشت با چنین افرادی برخورد می‌شود.