دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به برگزاری 230 برنامه مختلف در هفته امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان، شهرستان، بخش و روستا، گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در طول این هفته برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع سلامت اداری در جهت پاسخگویی مناسب، رعایت انضباط مالی و اداری با حضور اساتید استانی و دستگاه‌های نظارتی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ محمود الله‌ مرادی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: 20 الی 26 شهریور به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که هر سال در طول این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی برای آگاهی‌بخشی به اقشار مختلف جامعه در جهت شفاف سازی برنامه‌های این ستاد برگزار می‌شود.

وی گفت:مهمترین برنامه های این هفته برگزاری کارگاه های اموزشی که سلامت اداری مدیران ادارات و ذیحسابان و حراست و بخش های مختلف اداری در خصوص پاسخگویی مناسب و رعایت انضباط اداری دستگاه های نظارتی است برگزار می شود.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه در این هفته بیش از 230 برنامه در سطح استان ،شهرستان ها ،بخش ،دهستان و روستا برگزار می شود گفت: کلیت این برنامه ها برپایه مردم محوری است که مردم متولی اجرای برنامه ها هستند وشوراهای امربه معروف و نهی از منکر در هر اداره و نهاد برنامه ای در جهت ترویج فضایل اخلاقی و معروفات بزرگ جامعه وجلوگیری از منکرات جامعه دارند.

الله مرادی گفت: مهمترین پیامی که هفته امر به معروف و نهی از منکر دارد این است که همه اعضای نظام جمهوری اسلامی ایران با وحدت و یکدلی برای رفع مشکلات روز دنیا که امروز گریبانگیر مردم است دست در دست هم دهند و تلاش کنند البته مردم هم باید به عنوان پشتیبان دولت در صحنه باشند تا بتوانیم از این بحران‌های که دشمن‌های نظام و انقلاب پیش روی ما قرار داده‌اند عبور کنیم.

وی افزود: امروز یکی از مهمترین تهدیدهایی که جامعه و علی‌الخصوص نسل جوان ما را تهدید می‌کند این است که رسانه‌های دشمن سعی دارند با شایعه پراکنی و ایجاد یاس و ناامیدی در دل جوانان برای ادامه راه پربرکت حضرت امام و مسیری که پیش روی ما قرار دادند شبه ایجاد کنند و با ادامه دادن و پخش شایعات از دلسردی مردم نسبت به اینده انقلاب ،مردم را از صحنه خارج کنند تا بتوانند به امیال و ارزو های خود دست یابند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه یکی از رسالت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر  مبارزه با منکراتی است که جامعه را تهدید می کند گفت:طبق به فرمایش مقام معظم رهبری مهمترین معروف حفظ نظام اسلامی و مهمترین منکر تخریب  و ناکار آمد جلوه دادن نظام اسلامی در اذهان عمومی  است.

الله مرادی افزود:بنابراین تلاش براین است که نسل جوان با حضور در صحنه، نظام جمهوری اسلامی را همراهی کنند  که اینده مملکت در دست جوانانی است که دشمن برای نابودی ان ها اقدام می کند.

وی یادآور شد: متاسفانه امروز یکی از منکراتی که در جامعه به دلیل کم توجهی ما گریبان گیر مردم شده است اسراف است، اسراف در مصرف مواد غذایی، انرژی و کالاهایی که مورد نیاز نیست به وفور در جامعه دیده می‌شود.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان موفقیت دولت در کنترل مشکلات اقتصادی را بدون کمک مردم ناممکن دانست و گفت: دولت و ملت وقتی می‌توانند موفق شوند که در کنار هم باشند و به هم کمک کنند نه دولت بدون مردم و نه مردم بدون دولت موفق نمی‌شود.

 الله مرادی در پایان افزود: مردم کردستان دیندار هستند و به مسائل شرعی اعتقاد کامل دارند اینکه با برگزاری برخی برنامه‌های مبتذل فرهنگ مردم کردستان را در دیدگاه دیگران بد جلوه دهیم ظلم در حق مردم است.