مدیر کل راه وشهرسازی استان کردستان با اشاره به وجود پروژه‌های متعدد بهسازی راه‌های اصلی و روستایی دراستان از سرعت بخشی و تلاش حداکثری در بهره‌برداری و پیشرفت مناسب فیزیکی آن‌ها به عنوان اولویت هدف گذاری شده یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرستان؛ شهرام ملکی گفت: ایجاد تحرک و شتاب در راستای ارتقای برخورداری از بزرگراه،راه اصلی وروستایی در سطح استان را می توان در پروژه هایی همچون عملیات اجرایی چهارخطه گردنه صلوات آباد، بزرگراه کرمانشاه-میاندوآب، بزرگراه بیجار-زنجان، تکمیل باند دوم بیجار-دیواندره واجرای چهارخطه سقز به بانه در حوزه بزرگراهی  وپروژه سنندج-مریوان، بیجار-همدان، کامیاران-سروآباد-مریوان درحوزه راه اصلی و عملیات اجرایی بهسازی وآسفالت بیش از۱۱۰۰کیلومتر راه روستایی به وضوح مشاهده کرد.

وی ادامه داد: ازجمله پروژه های اساسی وبا اهمیت در استان می توان به احداث راه جدید سنندج-مریوان اشاره کرد که با سرعت وپیشرفت مناسب در حال اجرا است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان اظهار کرد: محور جدید سنندج به مریوان مشهور به واریانت تیژتیژ-گاران ۵۲ کیلومترطول دارد که در ۶ قطعه تعریف شده وهم اکنون بیش از۷۰ درصد پیشرفت دارد.

ملکی افزود: در این محور سه دستگاه تونل وجود دارد که کار احداث وحفاری دو دستگاه به اتمام رسیده وتونل باغان با ۱۸۸۴متر طول در حال حفاری است و تا کنون در فاصله زمانی  حدود یکسال ۱۵۰۰ متر از مجموع تونل با موفقیت حفاری شده که در نوع خود یک کار عظیم در سطح کشور محسوب می‌شود.

وی میزان اعتبار این محوردر سال ۹۶ را ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد وگفت: برای سال‌های ۹۷ و۹۸ نیز ۱۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که با تامین آن امیدواریم این پروژه مهم در سال ۹۸ به اتمام برسد.