استاندار فارس در مراسم افتتاح ۶۰۸ واحد مسکونی در شیراز با تبریک هفته تعاون گفت: تعاون؛ منشاء همه خوبی ها و رفتارهای پسندیده و نیکی ها است و بر مبنای آموزه های دین مبین اسلام زمینه پرهیز از امور ناپسند و دشمنی ها را فراهم می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح 608 واحد مسکونی تعاونی های مسکن نیروی انتظامی و فرهنگیان در شیراز با تبریک هفته تعاون گفت: تعاون؛ منشاء همه خوبی ها و رفتارهای پسندیده و نیکی ها است و بر مبنای آموزه های دین مبین اسلام زمینه پرهیز از امور ناپسند و دشمنی ها را فراهم می کند.

استاندار فارس در مراسم افتتاح ۶۰۸ واحد مسکونی در شیراز

وی با یادآوری اینکه فعالیت های برجسته نظام اقتصادی در کشورهای پیشرفته از ابتدا بر بنیان تعاونی ها شکل گرفته است، گفت: پویایی تعاونی ها زمینه ساز ایجاد اشتغال، تولید و رونق اقتصادی است.

استاندار فارس در مراسم افتتاح ۶۰۸ واحد مسکونی در شیراز

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به وجود پنج هزار و 500 تعاونی و عضویت بیش از 2 میلیون نفر از جمعیت استان در این تعاونی ها، گفت: با توجه به اهمیت تعاونی در ابعاد مختلف توسعه، انتظار می رود عضویت نزدیک به 50 درصد از مردم استان در تعاونی های مختلف اثربخشی فراوانی داشته باشد.

استاندار فارس با تأکید بر اینکه تعاونی در معنای اثربخش آن، باید در همه زمینه ها از جمله تولید، صنعت، مسکن، کشاورزی و... گسترش یابد، اظهار داشت: تعاونی به معنای استفاده از منابع حداقلی برای دستیابی به نتیجه حداکثری و گردهم آوردن انرژی های پراکنده است.

وی با تقدیر از مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس که زمینه پویایی بسیاری از تعاونی های غیرفعال را ایجاد کرده اند، تأکید کرد: دلایل ایجاد موانع در روند فعالیت تعاونی ها و همچنین راهکارهای برون رفت از این مشکلات نیز باید توسط دست اندرکاران بررسی شود.

استاندار فارس در مراسم افتتاح ۶۰۸ واحد مسکونی در شیراز

نماینده عالی دولت در فارس، تأمین مسکن را یکی از ضروری ترین و مهمترین نیازهای زیستی انسان دانست و گفت: مردم نیز بر اساس اهمیت این موضوع از مسئولان انتظار دارند زمینه تأمین این نیاز ضروری را فراهم کنند.

استاندار فارس همچنین با اشاره به زمان طولانی از تأمین زمین تا ساخت مجتمع مسکونی 64 واحدی تعاونی مسکن نیروی انتظامی ابراز امیدواری کرد، مجتمع مسکونی که همزمان با افتتاح این پروژه کلنگ زنی شده در اسرع وقت به متقاضیان تحویل داده شود.

استاندار فارس در مراسم افتتاح ۶۰۸ واحد مسکونی در شیراز

تبادار در ادامه پیرامون مسائل و مشکلات مسکن مهر گفت: از 112 هزار مسکن مهر استان فارس تنها چهار هزار واحد باقی مانده است که بعضی مشکلات در این واحدهای باقی مانده وجود دارد که باید با همت دست اندرکاران برطرف شود.

استاندار فارس با بیان اینکه از 29 هزار و 300 واحد مسکن مهر متعلق به تعاونی های مسکن تنها هزار و 700 واحد باقی مانده که هزار و 400 واحد از این تعداد نیز پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد دارند، گفت: این موضوع نشان دهنده همت مسئولان برای حل مشکلات است.