عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، خواستار پایین آوردن ریسک سرمایه گذاری در مناطق آزاد از سوی مجلس شده، افزود: یکی از مشکلات مناطق آزاد در حوزه بیمه ای به ویژه در حوزه های حمل و نقل و ریسک های سرمایه گذاری و مدیریت است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به همراه  رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان از زیرساخت های تجاری، اقتصادی، گردشگری و عمرانی این منطقه بازدید و طرح های سرمایه گذاری و توسعه ای را بررسی کردند.

 معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید با قدردانی از تلاش های وزرای اقتصاد دولت های دهم و یازدهم، تلاش های صورت گرفته در دوره دکتر بانک را در توسعه تعاملات با مجلس و نمایندگان شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: ظرفیت ها و مزیت های و توانمندیهای موثر مناطق آزاد هنوز در سطح کشور شناخته شده نیست و درک مشترکی از این مناطق میان مردم و مسئولین و فعالین اقتصادی مستقر در آنها  وجود ندارد و باید تلاش کنیم که این شناخت و درک شکل گیرد.

دبیر اول کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تجزیه و تحلیل انتظارات از نقش و اثر مناطق آزاد در توسعه کشور  پرداخت و آنها را معمولاً فراتر از اختیارات وحمایت های صورت گرفته از آنها و انتظاراتی فراتر از توان قانونی آنها ارزیابی کرد و گفت: از نقاط مثبت منطقه آزاد انزلی بهره گیری از نظام نوین مدیریتی است که در سایر مناطق آزاد کم نظیر بوده و مایه خرسندی است.

بازدیداعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از منطقه ازاد انزلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، خواستار پایین آوردن ریسک سرمایه گذاری در مناطق آزاد از سوی مجلس شده، افزود: یکی از مشکلات مناطق آزاد در حوزه بیمه ای به ویژه در حوزه های حمل و نقل و ریسک های سرمایه گذاری و مدیریت است و از همین مکان اعلام می کنیم از همه طرح های حمایتی به ویژه در زمینه توسعه حمل و نقل استقبال می کنیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران و فعالین اقتصادی بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی کرده و با اشاره به ارقام مثبت سرمایه گذاری دولتی و بخش خصوصی در مناطق آزاد، تأکید کرد که در شرایط فعلی و علی رغم انتقادات موجود، از ظرفیت حمایتی قانونی ما نمایندگان مجلس بهره مندشوید  و ما از طرح های قانونی پیشنهادی کارشناسی شده در خصوص رفع مشکلات شما استقبال می کنیم.