فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف یک هزار و 500 میلیارد ریال پرونده جرایم اقتصادی و تحویل 47 مجرم و اخلالگر این حوزه به مراجع قضائی طی 5 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی به عملکرد 5 ماهه این فرماندهی در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی اشاره کرد و گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان در این مدت 42 فقره پرونده جرایم اقتصادی به ارزش یک هزار و 500 میلیارد ریال را کشف کردند.

وی با اشاره به افزایش 40 درصدی تعداد پرونده های کشف شده در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: از نظر ارزش ریالی پرونده ها نیز با افزایش 181 درصدی روبه رو بوده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: موضوع مبارزه با جرایم اقتصادی، برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی کشور و برهم زنندگان آرامش بازار به عنوان یکی از اولویت های نیروی انتظامی در دستور این نیرو بوده و در همین راستا نیز اداره ای تحت عنوان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی در پلیس آگاهی ناجا راه اندازی و با سرعت و دقت بیشتری به این موضوع می پردازد.

وی پرونده های جرایم اقتصادی را شامل اختلاس، احتکار، رشا و ارتشاء، زمین خواری، فرار مالیاتی، راه اندازی مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، فرار از باز پرداخت تسهیلات بانکی و فروش غیر قانونی ارز عنوان کرد و گفت: در این رابطه 47 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به کسانی که با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور باعث برهم زدن امنیت و آرامش بازار و ایجاد اخلال در زندگی روزمره مردم می شوند هشدار داد و گفت: در این خصوص تیم های ویژه ای با به کارگیری کارشناسان متخصص و مجرب راه اندازی شده و به صورت شبانه روز هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی مشغول رصد فعالیت های مجرمانه در این حوزه هستند و این افراد مطمئن باشند با هوشیاری و اشرافیت بالای ماموران پلیس، شناسایی و با آنان برخورد های لازم صورت خواهد گرفت.