مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: اگر کشوری در دنیا 30 تا 35 درصد از منابع تجدید پذیر آب خود را مصرف کند آن کشور در خط بحران قرار دارد و این در حالی است که درصد استفاده در ایران را 70 درصد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا تخت شاهی ضمن هشدار مصرف بی‌رویه کشوری از منابع تجدید پذیر آب، ابراز داشت: این سوء مدیریت در نحوه مصرف منابع تجدید پذیر آب بدان معناست که ما از خط بحران عبور کرده‌ایم، لذا برای این مشکل باید آموزش را در دستور کار قرار دهیم.

وی با تأکید بر لزوم به‌کارگیری آموزش در مسیر ارتقای سطح فرهنگی مصرف بهینه آب، خاطرنشان ساخت: وجود مراکز آموزشی همچون مدارس، مهدها، کانون‌های پرورشی و فکری به‌عنوان پایه‌های آموزشی کشور می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در فرهنگ‌سازی استفاده بهینه در مصرف آب داشته باشد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کرمانشاه اعلام داشت: در این راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و شرکت آب و فاضلاب شهری در راستای ترویج مصرف بهینه آب خروجی‌های مثبتی داشته و در حال حاضر جامعه هدف ما برای ترویج این فرهنگ، مقطع ابتدایی و راهنمایی است.

سفیر آب

هر کودک کرمانشاهی یک سفیر آب در خانواده

تخت شاهی از پیگیری برای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین شرکت آب و فاضلاب شهری و آموزش و پروش استان در راستای توسعه فرهنگ مدیریت مصرف آب در کرمانشاه خبر داد و گفت: باید تلاش کنیم هر کودک کرمانشاهی یک سفیر آب در خانواده‌اش باشد.

وی افزود: وقوع پدیده فرو چاله طی چند سال اخیر در تعدادی از شهرهای کشور به‌عنوان مخزن‌های طبیعی آب از میلیون‌ها سال پیش تاکنون ازجمله عواقب عدم استفاده بهینه از منابع تجدید پذیر آب محسوب می‌شود که با مصرف بی‌رویه آب‌های زیرزمینی این مخزن‌ها خالی‌شده و زمین در حال نشست پیدا کردن است.