امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه اصل و حقیقت مکتب امام حسین(ع) برای ایستادگی بر علیه فساد، ظلم و دادخواهی بوده است؛ گفت: مسیر امام حسین (ع) برای همیشه ی بشر ترسیم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام، امروز در خطبه های نماز جمعه شیراز با بیان اینکه اصل و حقیقت مکتب امام حسین(ع) برای ایستادگی بر علیه فساد، ظلم و دادخواهی بوده است؛ گفت: مسیر امام حسین (ع) برای همیشه ی بشر ترسیم شده است و این راه؛ ایستادگی در برابر ظالم و سر دادن فریاد عدالتخواهی را به مظلومان، روش زندگی و چگونگی مقابله با مفاسد اجتماعی، مبارزه با فساد و نحوه به سامان راندن جامعه را به بشر می آموزد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم، اظهار داشت: هر که برای عزیزِ زهرا اشک بریزد؛ مورد لطف و مغفرت الهی قرار می گیرد حال وظیفه داریم در این ایام، سیره و مکتب اباعبدالله (ع) را بازخوانی کرده و به نسل جوان نیز انتقال دهیم چرا که باید بدانیم برای رسیدن به عاقبت بخیری و روشنایی در زندگی باید در این مسیر ثابت قدم بمانیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با اظهار اینکه باید فرصت حضور در مجالس سینه زنی و عزاداری ها مغتنم شمرده شود، تصریح کرد: امروزه لیست مفصلی از مفاسد اجتماعی را می بینیم در هر گوشه ای از جامعه می بینیم، لذا حسینیه ها و هیئت ها باید با تأسی از مکتب سیدالشهدا در این راستا برنامه ریزی و ساماندهی شده و در مقابل فساد، زشتی و پلیدی بایستند.

امام جمعه شیراز خطاب به گردانندگان هیئات تأکید کرد: لازم است با مطالعه و تبیین سیره اباعبدالله الحسین (ع)، در مسیر هدایت جامعه به سمت اصلاح با روش حسینی، گام برداشته شود.

آیت الله دژکام همچنین در ادامه سخنانش بر تلاش های بی وقفه دشمنان برای آسیب زدن به این انقلاب، اشاره کرد و گفت: مستکبران و بیگانگان از سال ها قبل، نشان داده اند که برای زمین گیر کردن انقلاب، ما کمر همت بسته اند اما تا کنون به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به ما آموخته که تا وقتی در مسیر حق گام بر می داریم از هیچ چیزی نترسیم، اظهار داشت: بیگانگان و دشمنان از دیرباز تاکنون با تلقین، دروغ پردازی و بزرگنماییِ کوچکترین مسئله، سعی در ترساندن و نا امید کردن ملت ما و دیگر مسلمانان را داشته و دارند.

این استاد اخلاق ادامه داد: حال شما مردم باید فوت و فن ها را خوب بشناسید و باید بدانید که این شگرد رسانه ای آنها برای ناامید کردن ماست تا دیگر در مقابلشان مقاومتی نداشته باشیم.

امام جمعه شیراز با اظهار اینکه جادوی رسانه ای دستگاه استکبار به زودی باطل خواهد شد، افزود: چهل سال شعار "مرگ بر آمریکا" به نتیجه خواهد رید چرا که این مسیر الهی را که آغاز نموده اید و با توکل به خداوند چهل سال ادامه داده اید؛ نتیجه ای جز پیروزی نخواهد داشت و یقین بدانید که دشمنان شما خوار و ذلیل خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت رعایت تقوا در جامعه اشاره کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم که تقوا را رعایت کنیم چرا که اگر تقوا در جامعه حاکم شد دیگر فسادی رخ نخواهد داد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: : مسئولان نیز باید با رعایت تقوا در امور محوله خود تلاش کنند تا آنچه از مسائل مردم را که در کوتاه مدت قابل حل است، حل نمایند و آنچه که در بلند مدت حل می شود؛ مردم را به حلشدن قطعی آن امیدوار کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: اگر مردم بدانند که مسئولان با دلسوزی برای حل مشکلات آنها تلاش می کنند، صبر و دعا می کنند و یقیناً آن کار هم به خوبی پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به سالروز هفدهم شهریور ماه و جنایات رژیم پهلوی در این روز، گفت: سال ها قبل ظالمان ستم پیشه پهلوی با کمک مستشاران آمریکایی و اسرائیلی ها در خیابان 17 شهریور (خیابان لاله) ایستاده بودند و مردم را به آتش و خون کشیدند و تعداد زیادی را به خاک و خون کشیدند.

نماینده ولی فقیه در فارس با اعلام اینکه این لکه ننگ هرگز از دامن پهلوی پاک نخواهد شد، اضافه کرد: یاد و خاطره زنان و مردان بزرگ و غیوری که در انقلاب، به دلیل سر دادن شعار الله اکبر، جان خود را از دست دادند را گرامی می داریم و از آنها برای ادامه راهِ روشنشان استمداد می طلبیم.

امام جمعه شیراز در ادامه خطاب به حاضرین در نماز جمعه تأکید کرد: مسلم بدانید این دشمنان دیرینه که در زمان های مختلف، ملت ما را آن گونه کشته اند؛ اگر بتوانند بازهم این کار را انجام خواهند داد.

آیت الله دژکام خاطرنشان ساخت: دشمنان گفته اند به هر شکلی که شده نمی گذارند این انقلاب، چهل ساله شود و برای این موضوع برنامه ریزی و هزینه های بسیاری کرده اند لذا باید همه مراقب باشیم و برای ایجاد امنیت به مأموران امنیتی کمک بدهیم و همچنین در هیئات و حسینیه ها مراقبت بیشتری داشته باشیم چرا که ممکن است افراد نفوذی دشمن، برای آسیب رساندن به این انقلاب و مردم بزرگوارش،ف برنامه هایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: دشمنان پس از سرشکستگی شان در برهه های مختلف، اکنون به سراغ فشارهای اقتصادی و جنگ رسانه ای رفته اند بنابراین باید با صبر و تلاش، اقتصاد مقاومتی را پیشه کنیم تا برنامه ریزی های دشمنان، تأثیری بر ما نگذارد.

نماینده ولی فقیه در فارس اظهار داشت: بارها اعلام شده که تنها درصد محدودی از مشکلات اقتصادی ما به دلیل تحریم ها است و بخش عظیم آن متوجه ضعف مدیریتی داخلی است لذا باید از درون کنیم و با وحدت رویه، این مسائل را حل کنیم زیرا بیگانگان در نظر دارند به با ایجاد نارضایتی عمومی، در کشورمان آشوب آفرینی کنند و ما نباید اجازه بدهیم که به هدف شومشان برسند.

امام جمعه شیراز بیان داشت: از حیث امینت و ایجاد آرامش، همه باید به نیروهای امنیتی کمک بدهیم تا تمام عالم بدانند؛ لشکر امام حسین (ع) سازماندهی شده اند و در راستای ایجاد امنیت گام بر می دارند؛ ان شاءالله از این جنگ همه جانبه ی ترکیبی نیز به مثابه تمام مشکلات چهل ساله قبل، عبور خواهیم کرد.

آیت الله دژکام در پایان سخنانش، خطاب به مردم با اعلام اینکه ماه مهر و شروع سال تحصیلی فرا رسیده است و خانواده هایی وجود دارند که می خواهند فرزندانشان را به مدرسه بفرستند اما امکانات لازم برای فرستادن این بچه ها به مدرسه را ندارند، گفت: کمیته امداد، جشن عاطفه ها را برای همین منظور راه اندازی کرده است و لازم است همگی در این کار خوب و خیر بپردازیم.

دژکام افزود: اگر می خواهیم امر به معروف و نهی از منکر ما اثرگذار باشد و مطمئن باشیم که خدا ما را در دادخواهی هایمان یاری می کند؛ به یتیمان و فقرا رسیدگی کنیم تا دعای خیر این عزیزان بدرقه راهمان باشد.