استاندار هرمزگان از وارد مدار شدن آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس ظرف دو هفته‌ی آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در شانزدهمین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام عباسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن شخصیت مبارز و انقلابی، گفت: وی شخصیتی بزرگ و انقلابی بود که امروز مردم میناب با حضور باشکوه خود در مراسمی که به بهانه سالگردشان تدارک دیده‌شده، یاد و خاطرشان را بیش‌ازپیش گرامی داشتند.

استاندار هرمزگان به اتفاقات اخیر در کشور و تأثیر آن بر اقتصاد مردم اشاره کرد و افزود: گرانی و مشکلاتی به وجود آمده که همه باید تلاش کنیم و آن را به حداقل برسانیم و با همراهی مردم به فرمایش مقام معظم رهبری این وضع طولانی نخواهد بود و با ایستادگی مردم، دشمن عقب‌نشینی خواهد کرد.

وی، میناب را یکی از شهرستان‌های فعال و تأثیرگذار کشور دانست و اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های به‌حق مردم این منطقه موضوع آب است.

همتی به خشک‌سالی‌های اخیر در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: طی جلسات متعددی که با وزارت کشور و به‌صورت ویژه با وزارت نیرو داشتیم مقرر گردید تأمین آب شرب بندرعباس، خمیر و روستاهای مسیر آن از طریق آب‌شیرین‌کن تأمین شود.

استاندار هرمزگان، گفت: همان‌گونه که وزارت نیرو دغدغه تأمین آب شرب مردم منطقه را دارد بنده نیز به‌عنوان خادم مردم و دولت به همه امور توجه داشته باشم.

وی، ادامه داد: اگر تنها به فکر تأمین آب شرب مردم باشیم پس تکلیف کسب‌وکار، کشاورزی و معیشت مردم چه می‌شود.

همتی با بیان اینکه نقش میناب یک نقش محلی و منطقه‌ای نیست، تصریح کرد: محصولات کشاورزی خارج از فصل تولیدشده در این شهرستان، کل کشور را پوشش می‌دهد و اگر این چرخه تولید از کار بیفتد باید با فروش بیشتر نفت، واردات این محصولات در برخی فصول افزایش می‌یابد.

عالی‌ترین مقام دولتی هرمزگان، گفت: در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی نیز بالغ‌بر 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به آبیاری نوین(قطره‌ای) مجهز خواهد شد.

استاندار هرمزگان نوید افتتاح و وارد مدار شدن فاز اول آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس را طی دو هفته آینده به مردم داد و افزود: مقرر گردیده طی هر سه الی چهار ماه 20 هزار مترمکعب از این آب وارد مدار شود که با افتتاح کامل آن و راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی خلیج‌فارس بار بزرگی از دوش منطقه برداشته خواهد شد و سد استقلال میناب نیز برای تأمین آب شرب شهرستان و کشاورزی منطقه در نظر گرفته می‌شود.

وی، تصریح کرد: در کرگان، تیاب و سایر بنادر کوچک و روستاهای ساحلی نیز در صدد ایجاد آب‌شیرین‌کن‌هایی هستیم که آب شرب آن‌ها را از این طریق تأمین کنیم.

نماینده عالی دولت در هرمزگان به سفر اخیر ریاست محترم جمهور به این استان اشاره کرد و گفت: در این سفر احداث بیمارستان 160 تخت خوابی میناب که شرق هرمزگان را تحت پوشش خود قرار خواهد داد، مصوب کردیم و با صحبت‌های صورت گرفته با دکتر داوودی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز مقرر گردید به‌زودی اقدامات اولیه آن انجام شود.

استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: بازسازی جاده تیاب با توجه به اهمیت آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش موج، عصر پنجشنبه پانزدهم شهریورماه با حضور حجت‌الاسلام صفایی مسئول سابق عقیدتی نیروهای مسلح و جمعی از مسئولان استانی شانزدهمین سالگرد و گرامیداشت حجت‌الاسلام عباس عباسی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در زادگاهش میناب برگزار شد.