عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد فرهنگی استان کردستان از سنندج به عنوان شهر نمونه فرهنگی و هنر کشور نام برد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ استاد حسن ریاحی موسیقدان برجسته کشور ضمن اعلام این موضوع گفت : ازاینکه فرصتی فراهم شد تا برای اولین بار در سنندج حضور پیدا نموده و یکی از شگفت انگیز ترین شهرهای ایران را از لحاظ فرهنگی وهنری ببینم بسیار خوشحالم و از حوزه هنری کردستان  وجناب دکتر اردلان برای این دعوت سپاسگزارم .

 عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران با اشاره به اینکه از همان ابتدای ورود به شهر از زیبایی و پتانسیل بالای هنری و فرهنگی شهر متعجب و شگفت زده شدم تصریح نمود : سنندج شهر مجسمه و هنر است ، شهر شور و شوق و اشتیاق است در یک رونمایی از یک کتاب در یک پردیس زیبا و مجهز 600 نفر با شور دور هم جمع می شوند تا در یک رویداد هنری و فرهنگی مشارکت نمایند که این در هیچ جای کشور نمونه ندارد .

وی به پتانسیل بالای هنری هنرمندان موسیقی در سنندج هم اشاره نمود و گفت : علاقه مندی هنرجویان فراگیری هنر در این استان عجیب و شعف انگیز است که وجود این هنرستان و ارکستر ها و گروه های هنری نشان دهنده آینده ای پر از امیدواری و خبرهای خوش برای هنر موسیقی استان و کشور می باشد .

سازنده سرود ملی ایران افزود : در کنار این همه استعداد کمبود امکانات بزرگترین معضل این شهر است که باید برای آن چاره اندیشی نمود و در سریع ترین زمان ممکن آن را حل نمود .

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح نمود : بنده وظیفه خود خواهم دانست مشاهدات خود را در نشست های برگزار شده و مجامعی که حضور داریم از قبیل دانشگاه ازاد ، دانشگاه صدا وسیما ، خانه موسیقی کشور و ... ارائه نمایم و قطعا با فراهم سازی امکانات با این پتانسیل بسیار قوی سنندج قابلیت تبدیل شدن به شهر نمونه فرهنگ وهنر کشور را دارد .