مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت:در این استان از یک هزار و 370 میلیارد سهم تخصیص یافته تسهیلات اشتغال پایدار روستایی حدود یک هزار و 110 میلیارد ریال شامل 80 درصد پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ برهان صلواتی در جشنواره تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر استان در سنندج گفت: کردستان با توجه سرمایه گذاری کم و تعداد بالای دانش آموختگان در رشته های مختلف آن، استانی تشنه سرمایه گذاری است.

وی در همین راستا بیان کرد : با پیگیری های شبانه روزی دبیرخانه کارگروه اشتغال استان،2 هزار میلیارد ریال طرح در کارگروه ملی آماده دریافت تسهیلات است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه در هفته تعاون امسال هشت تعاونی با 145 میلیارد ریال سرمایه گذاری و 82 نفر اشتغال زایی در کردستان به بهره برداری رسید، گفت: در تشکیل تعاونی، پذیرش عضو و اشتغال ایجاد شده بیش از 100 درصد رشد داشته ایم.

صلواتی در ادامه خواستار توجه بیشتر به بخش های تعاونی و خصوصی در مسیر حمایت از اشتغال و سرمایه گذاری شد و اظهار داشت: اگر می خواهیم در بخش های اقتصادی موفق باشیم تجربه نشان داده است باید کارها را به مردم و بخش های تعاونی و خصوصی واگذار کنیم.

وی در پایان به حضور تعاونی های نمونه کردستان در سطح ملی اشاره کرد و افزود: مصداق عینی و بارز این امر انتخاب 2 شرکت تعاونی از کردستان می باشد که در هفته جاری در سطح کشور مورد تجلیل قرار گرفتند.