فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان از برگزاری نمایش اقتدار عاشورایی با اجتماع 20 هزار بسیجی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار «رضا ترابی» در نشستی خبری در پیش از ظهر امروز  از رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) 2 خبر داد و افزود: در آستانه ورود به جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم و در این چهل سال  باعظمت در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌ایم.

وی ادامه داد: چهل سالی که حتی یک روز آن بدون مبارزه با استکبار سپری نشده و تمام ایام آن با حق‌طلبی و اسلامیت و همراهی جمهوریت بوده  است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با بیان اینکه 40 سال استکبار جهانی خواستار نابودی جمهوری اسلامی بود و امروز شاهدیم که ریشه‌ی آن‌هایی که خواستار خاموش کردن شعله جمهوری اسلامی هستند، می‌سوزد، بیان داشت: در حمله به نفت‌کش ها و موشک باران شهرها و در اوج تحریم‌ها با مهر پیروزی و صلابت و استقامت در تاریخ زرین انقلاب اسلامی ماندگار شده‌اند.

 ترابی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا افزود: اگر امروز دشمن در پی تغییر و رفتار عملکرد انقلاب اسلامی به میل خود است، بداند که تیر آن‌ها به هدف نخواهد خورد و شیر مردان و شیر زنان ایرانی در مقابل تحریم‌ها استقامت خواهند کرد.

وی با اشاره به رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) 2 در سراسر کشور و استان هرمزگان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این رزمایش در موقعیت حساس تاریخی و زمانی با هدف تقویت روحیه حمایت مردم از نظام، مایوس سازی دشمن از تغییر نظام، تقویت روحیه نیروهای خودی، تقویت روحیه ملی و اثبات این که مردم حامی نظام‌اند برگزار می‌شود.

 فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه در این رزمایش آمادگی و عزم جهادی بسیجیان برای کمک به مسئولان برای رفع مشکلات نشان داده می‌شود، خاطر نشان ساخت: این رزمایش در سطح کشور از 9 ام شهریور ماه تا 29 ام شهریور ماه در استان‌های مختلف با حضور گردان‌های بیت‌المقدس و شعار وحدت و ایستادگی برگزار می‌شود.

ترابی در تشریح مراحل این رزمایش بیان داشت: این رزمایش شامل مرحله اول آن تا 29 شهریور انجام می‌شود و مرحله دوم این رزمایش در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود، که در مرحله اول دو کار باید انجام شود که کار اول اعزام گروه های جهادی درعرصه های پزشکی،فرهنگی،هنری و....در حاشیه شهر ها وروستاهای استان به صورت یک وسه روزه به صورت هر روزه صورت می گیرد و کار دوم مرحله اول در تاریخ 17 شهریور 25 گردان الی بیت المقدس از شهرستان های استان در 24 ساعت در شهرستان خود به صورت فراخوان انجام دهند.

وی در پایان گفت: مرحله دوم رزمایش در هفته دفاع مقدس انجام می شود، که با حضور 20هزار نفر از بسیجیان در ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس به میزان دو الی سه ساعت اقتدار بسیجیان به نمایش گذاشته می شود.