رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت: حدود ۱۰ هزار نوآموز در نوبت سنجش هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «شهباز بارانی بنویی» با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار نوآموز در نوبت سنجش هستند، ابراز داشت: از ابتدای طرح سنجش تاکنون بیش از ۳۱ هزار نوآموز پیش دبستانی و کلاس اولی سنجش شده اند.

وی با پیش بینی اینکه تا پایان مهلت سنجش، بیش از چهل هزار دانش آموز سنجش شوند، افزود: سنجش نوآموزان ورودی کلاس اول برای دریافت کارنامه  و ثبت پرونده آموزشی الزامی است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان با بیان اینکه سنجش نوآموزان از تیرماه ماه آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، گفت: در این طرح نوآموزان دبستانی نیمه دوم سال ۹۰ و نیمه نخست سال ۹۱ و نوآموزان پیش دبستانی نیمه دوم سال ۹۱ و نیمه نخست سال ۹۲ سنجش می‌شوند.

بارانی تصریح کرد: کودکان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، وزن و قد، اختلالات دهان و دندان، تغذیه و روان شناسی سنجش می‌شوند و در صورت مشاهده اختلال به مراکز تخصصی ارجاع داده می‌شوند.

به گزارش موج، سنجش کودکان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی تا پایان شهریور ادامه دارد و گفتنی است که  سال گذشته ۴۸ هزار نوآموز در استان سنجش سلامت که ۳۲۱ نفر به مدارس خاص معرفی شدند.

لازم به ذکر است که امسال در هرمزگان بیش از ۳۴۰ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را در آغاز می‌کنند.