معاون امور گمرکی گمرک شهید رجایی بندرعباس گفت: دو برند معروف پوشک علی رغم تسهیلات ویژه ترخیص مواد اولیه حاضر نیستند کالای خود را اظهار و ترخیص کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان «احمدرضا کمان‌ترکی» با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص مواد اولیه پوشک، اظهار داشت: یکی از این شرکت‌ها ۱۸۵۵ تن مواد اولیه در ۱۰ پارت و بارنامه پوشک بهداشتی در بندر شهید رجایی تخلیه کرده اما از اظهار آن به گمرک خودداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه یک شرکت بزرگ و معروف پوشک هم ۱۷ هزار تن خمیر کاغذ و ۱هزار تن پودر جاذب دارد که آن‌ها را برای ترخیص اظهار نکرده است، گفت: به نماینده این شرکت اعلام شده که کالای خود را اظهار کند تا بتوانیم آن را ترخیص و به تولید و بازار برسانیم.

معاون امور گمرکی گمرک شهید رجایی بندرعباس افزود: به دلیل کمبودهای به وجود آمده در بازار به دنبال وضعیت کالاهای این شرکت‌ها بودیم تا بتوانیم با آنها تعامل و رایزنی کنیم که کالاهای خود را از گمرک ترخیص کنند؛ چراکه چندین ماه است کالاهای آنها در بندر شهید رجایی موجود است اما از اظهار آن خودداری می‌کنند.

این مقام گمرکی گفت: طی ماه‌های اخیر رییس کل گمرک دستور داده بود که برای همه تولیدی‌ها شرایط ویژه و تسهیلات لازم درنظر گرفته شود تا بتوانند کالاهای خود را ترخیص کنند.

به گزارش موج، در روزهای اخیر پوشک بچه افزایش قیمت کم‌سابقه‌ای داشته و در برخی مناطق به سختی یافت می‌شود و این موضوع باعث شده تا خانواده‌ ها با مشکلات زیادی روبرو شوند.