معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از عرضه گسترده گوشت با هدف تنظیم بازار در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «ایرج حیدری» در نشست کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان که با محوریت بررسی وضعیت  قیمت کالاهای اساسی برگزار شد، تصریح کرد: مدیریت و نظارت مستمر بر بازار استان مقوله بسیار مهمی است که باید به صورت مرتب در دستور کار اعضای کارگروه تنظیم بازار استان قرار گیرد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه تنظیم بازار استان کالاهای اساسی مردم  را به موقع و با قیمت مناسب تامین و در بازار عرضه کنند تا خللی در تهیه این کالا ها به وجود نیاید.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: در مقوله بازار ماهی استان با ورود کارگروه تنظیم بازار و اتخاذ تصمیمات مناسب شاهد کاهش التهاب در بازار این محصولی بودیم و انتظار می رود التهاب موجود در بازار مرغ و گوشت استان با اتخاذ تصمیمات مناسب کاهش یابد و قیمت این محصولات به ویژه گوشت به نقطه تعادل در بازار برسد.

وی افزود: در راستای مدیریت و تنظیم بازار گوشت استان عرضه گسترده این محصول از هفته آینده توسط دستگاه های ذی‌ربط آغاز می‌گردد.

حیدری گفت: گوشت گرم و منجمد در استان در مکان‌های مشخص عرضه گردد و در این رابطه دستگاه‌های ذی‌ربط توسط رسانه ها به ویژه صداوسیما اطلاع رسانی کنند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: زمینه‌های ورود دام سنگین و سبک برای تنظیم بازار گوشت استان با رعایت موارد بهداشتی تسریع گردد.

وی گفت: براساس اعلام مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، عرضه گسترده  گوشت منجمد و گرم در استان به ازای هر کیلو 20 هزار تومان و 37 هزار تومان در استان از اویل هفته آینده آغاز می‌گردد.

حیدری تصریح کرد: عرضه گسترده گوشت و مرغ  در بازار استان مختص مرکز استان نباشد و نیاز شهرستان‌های استان نیز تامین گردد تا مردم این مناطق در تامین این محصول با مشکلی مواجه نگردند و فرمانداران شخصا این موضوع را پیگیری نمایند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: عرضه گسترده مرغ و گوشت در بازار استان باید آثار خود را به صورت ملموس نشان دهد و مردم آثار آن را از نزدیک در بازار لمس کنند.

وی گفت: اداره کل هماهنگی اموراقتصادی استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط مسئول پایش و بررسی بازار استان به ویژه قیمت کالاهای اساسی  به صورت مرتب هستند.

حیدری گفت: فرمانداران  و دستگاه های اجرایی ذی‌ربط واقعیت های موجود و حاکم در بازار استان را منعکس نمایند تا تصمیماتی اساسی برای مدیریت بازار استان در کارگروه تنظیم بازار اتخاذ گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: نظارت بر وضعیت قیمت مواد غذایی در رستوران‌های سطح استان به ویژه مرکز استان موضوع مهم دیگری است که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و تعزیرات حکومتی به صورت ویژه باید در دستور کار خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: نظارت بر وضعیت بهداشتی مراکز عرضه مواد غذایی به ویژه رستوران ها در استان باید توسط دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.