مدیرعامل آبفای هرمزگان از صدور مجوز خرید تضمینی سالانه ۱۵ میلیون مترمکعب آب از بخش خصوصی برای این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «امین قصمی» گفت: با صدور این مجوز از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، حجم خرید تضمینی آب آبفای استان از طریق ایجاد تاسیسات نمک زدایی (آب شیرین کن ها) به ۶۶ میلیون مترمکعب در سال افزایش یافت. 
وی افزود: این اقدام براساس استراتژی شرکت آب و فاضلاب استان و با هدف تامین نیاز آبی شهر بندرعباس از طریق بخش خصوصی و ایجاد تاسیسات نمک زدایی صورت گرفت. 
قصمی کمک به احیای دشت های میناب و شمیل و نیان را از دیگر دلایل آبفای هرمزگان برای پیگیری صدور مجوز خرید تضمینی آب بیان کرد و اظهار داشت: همچنین این اتفاق در راستای سیاست های تنوع بخشی به منابع آبی استان و استفاده حداکثری از پتانسیل بخش خصوصی انجام شده و بدون تردید کمک موثری در ایجاد منابع آبی پایدار استان به ویژه کلان شهر بندرعباس خواهد بود. 
مدیرعامل آبفای هرمزگان تصریح کرد: با در مدار قرار گرفتن ظرفیت های نمک زدایی بیش از ٥٠ درصد نیاز آبی جمعیت تحت پوشش آبفای استان و بالغ بر ٦٠درصد از نیاز ابی کلان شهر بندرعباس از طریق آب شیرین کن ها تامین خواهد شد. 

وی در پایان افزود: حجم خرید تضمینی آب از طریق آب شیرین کن بندرعباس و ۱۶ آب شیرین کن در حال بهره برداری ۵۱ میلیون مترمکعب است که با اضافه شدن ۱۵ میلیون مترمکعب دیگر,  این حجم به ۶۶ میلیون مترمکعب می رسد