عملیات اجرایی پست ۲۳۰.۶۳ کیلو ولت کامیاران با حضور وزیر نیرو و استاندار کردستان در کامیاران آغاز و کلنگ آن به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ عملیات اجرایی پست 230.63 کیلو ولت کامیاران با حضور وزیر نیرو، استاندار کردستان و برخی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در این شهر آغاز و کلنگ آن به زمین زده شد.

این پروژه با مشخصات 2 فیدر خط 230 کیلو ولت، 2 فیدر ترانسفورماتور 230 کیلو ولت، 2 فیدر ترانسفورماتور 63 کیلو ولت، 4 فیدر خط 63 کیلوولت، 2 دستگاه ترانسفورماتور 80 مگاولت آمپر با اعتبار 550 میلیارد ریال، باید بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده تا پایان سال 98 به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب کشور در این مراسم اظهار داشت: این پروژه موجب یک رینگ بسیار بزرگ مابین استان کردستان و کرمانشاه می‌شود.

علی اسدی افزود: مناقصه این پروژه در سال 89 برگزار شد اما آغاز عملیات به دلیل مشکلات اعتباری و تحریم‌ها متوقف شد و مجداداً در نیمه دوم سال گذشته تعیین پیمانکار و در حال حاضر 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: تاکنون 230 میلیارد تومان صرف خرید تجهیزات اولیه این پروژه شده وباید بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده تا پایان سال 98 به بهره‌برداری برسد.