رهبر ارکستر و عضور شورای عالی موسیقی ایران در بازدید از عمارت خسرو آباد و دیدار با استاد هادی ضیاءالدینی بر لزوم ساخت سردیس استاد حسن کامکار و نصب آن در یکی از میادین شهر سنندج تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ در بازدید اساتید بزرگ موسیقی ایران از کارگاه استاد هادی ضیاء الدینی در محل عمارت خسرو اباد سنندج استاد فرهاد فخرالدینی به خدمات ارزنده استاد حسن کامکار در فرهنگ وهنر ایران اشاره کرد وگفت:قطعاً  ساخت سردیس و نصب در یکی از مکان های شهر سنندج به نام استاد حسن کامکار کمترین کاری است که می توان در خصوص قدردانی از زحمات این استاد و خانواده کامکار انجام داد.

وی ضمن بازدید از آثار ساخته شده توسط استاد ضیاء الدینی وتوجه به تعداد میادین سنندج که مزین به مجسمه های بسیار زیبایی که از آثار استاد ضیاء الدینی می باشد تصریح کرد: در کشورهای اروپایی از این موضوع به خوبی استفاده می کنند و خوشبختانه شاهدیم که این مجسمه ها هویت بسیار خوبی به سنندج داده اند و قطعاً با توجه بیشتر مسئولین استان می توان از این پتانسیل خوب برای جذب توریست استفاده کرد.

رهبر ارکستر و عضور شورای عالی موسیقی ایران ، کردستان را در بخش های مختلف دارای هویت دانست و گفت : یکی دیگر از پتانسیل های بالای کردستان دف نوازی و دف نوازان برجسته آن است که قطعا باید با ساخت سردیس های بزرگان این عرصه ضمن معرفی به نسل های آینده از آنان قدردانی بعمل آید .

فخرالدینی کارهای استاد ضیاء الدینی را داری هویت و شخصیت منحصر به فرد دانستند و از تلاش های مجدانه این استاد توانمند کردستانی قدردانی کردند.

در این دیدار که اساتید هوشنگ کامکار، حـسـن ریـاحـی،محمد سریر،حمیدرضــااردلان،حمید رضا نوربخش وحمید رضا عاطفی نیر حضور داشتند استاد ضیاء الدینی ضمن خوش آمد گویی به اساتید درخصوص در خواست استاد فخرالدینی گفت:من سال ها پیش این تصمیم را داشتم و خدمت خانواده ایشان هم عرض کردم که عکس ها و تصاویر این استاد را در اختیار بگذارند و قطعا در اولین زمان و در اولویت کاری به سرانجام خواهد رسید .

در این دیدار استاد هوشنگ کامکار فرزند ارشد استاد حسن کامکار نیز ضمن قدردانی از این پیشنهاد و اعلام آمادگی استاد ضیاء الدینی در این خصوص بیان کرد: موارد مورد نیاز استاد ضیاء الدینی را در اختیار ایشان قرارداده و امیدواریم این امر در سریع ترین زمان ممکن آماده شده و برای افتتاح آن این اساتید حضور داشته باشند .