فرماندارآستارا گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 900 متقاضی در سامانه طرح تکاپو و سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش در دوازدهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آستارا افزود: آنجه موجب پایداری اشتغال زایی و توسعه اقتصادی و پویایی کسب و کار میشود ایجاد طرح های کسب و کار است.

وی اضافه کرد: اشتغال و ایجاد فرصت های کسب و کار از دغدغه های ملی مسئولان و از نیازهای جدی در جامعه است و در آستارا نیز تمام تلاشها باید به سمت ایجاد فرصت های شغلی و کارآفرینی پایدار باشد.

رنجکش ادامه داد  تسهیل در پرداخت تسهیلات مناسبت و تسریع در روند ارائه خدمات با محوریت آموزش و مشاوره به کارآفرینان به ویژه جوانان برای ایجاد فرصت های شغلی و کسب و کارهای جدید متناسب با ظرفیت های شهرستان آستارا می توانند نقش مهمی در رفع مشکلات موجود داشته باشند.

وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری بیش از 900 متقاضی در سامانه طرح تکاپو و سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند که پس از بررسی پرونده های متقاضیان در دستگاههای اجرایی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آستارا 486 طرح به بانک ها ارسال که 425 طرح مربوط به تسهیلات روستایی و مابقی فراگیر بوده اند معرفی شدند.

رنجکش افزود: از این تعداد طرح معرفی شده که رقم اعتبار پیشنهادی آنها بیش از900میلیارد ریال که سه برابر ظرفیت تسهیلات تخصیصی است و .

میزان تسهیلات پرداخت شده در مقابل حجم تصویبی ناچیزاست

وی گفت: هرچند  میزان تسهیلات پرداخت شده در مقابل حجم تصویبی ناچیزاست اما انتظار داریم تا پایان شهریور ماه این رقم به سقف مورد نظر و تسهیلات تخصیصی که حدود 320میلیارد ریال است برسد.

فرماندارآستارا یاد آورشد: با توجه به تمهیدات فراهم شده کلیه متقاضیانی که دارای چک برگشتی و یا اقساط معوق، به میزان حداکثر 25درصد تسهیلات مورد نیاز می باشند، بانک ها مجازند اقدامات لازم برای پرداخت تسهیلات آنها را فراهم نمایند.

تسهیلات پرداختی حتما باید منجر به اشتغال زایی در شهرستان شود

وی گفت: تسهیلات پرداختی حتما باید منجر به اشتغال زایی و شکوفایی کسب و کاردر شهرستان شود.

رنجکش همچنین از تصویب 27میلیارد و984میلیون ریال اعتبار برای اجرای 70طرح اشتغال زایی جدید در این جلسه کارگروه شهرستان خبرداد.