مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه فارس مهد تمدن، فرهنگ و هنر است و موسیقی و هنر نیز در فارس خواهان زیادی دارد تأکید کرد: انجمن موسیقی فارس باید استان فارس را در حوزه موسیقی به جایگاه واقعی خود برساند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس؛ صابر سهرابی در نشست اعطای حکم اعضای جدید انجمن موسیقی فارس با اشاره به اینکه فارس مهد تمدن، فرهنگ و هنر است و موسیقی و هنر نیز در فارس خواهان زیادی دارد، تأکید کرد: انجمن موسیقی فارس باید استان فارس را در حوزه موسیقی به جایگاه واقعی خود برساند.

وی تصریح کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اعضای این دوره انجمن موسیقی فارس به صورت انتصابی انتخاب شدند هر چند که این افراد از بین ٤٠ هنرمند شاخص حوزه موسیقی گزیده شدند که این افراد نه تنها از شاخص ترین و برترین ها حوزه موسیقی فارس هستند بلکه سعی کردیم تا شاخص معتمد بودن نیز را برای انتخاب آنان در نظر بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر وظیفه داریم تا بستری را فراهم کنیم تا علاقمندان بتوانند در محیطی سالم و با آرامش خاطر فعالیت کنند و آثار فاخری را به جامعه ارائه نمایند.

سهرابی افزود: نشست های ما با انجمن های مختلف به صورت دوره های منظم برگزار خواهد شد تا از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا شده و بتوانیم به سرعت و دقت آنها را حل کنیم.

در پایان این نشست، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی احکام آقایان هدایت رضایی، مسیح افقه، غلامرضا ذاکری و حسن شکرزاده را تقدیم آیان کرد

به گزارش موج، در این نشست، اعضای جدید انجمن موسیقی فارس برنامه های خود را ارائه نمودند که از جمله برنامه های ارائه شده را می توان به برگزاری جشنواره در شهرستان ها و بالا بردن کیفیت آموزش در آموزشگاه ها اشاره کرد.

گفتنی است، اعتبار احکام اعضای جدید انجمن موسیقی فارس به مدت یک سال است که پس از آن با راه اندازی مجمع عمومی، انتخابات برگزار شده و اعضای انجمن موسیقی استان توسط اهالی موسیقی انتخاب و فعالیت خواهند نمود.