معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه بابیان اینکه باید مقابل قاچاق و خروج کالاهای اساسی از مرز ایستادگی کنیم، گفت: مقابله با قاچاق و خروج کالاهای اساسی از مرز را باید فراتر از وظیفه قانونی ببینیم و احساس وظیفه ملی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با مهم دانستن موضوع خروج کالاهای اساسی از مرزها، بر تداوم روند مطلوب مراقبت از مرزها در مقابله با قاچاق و تقویت آن تأکید کرد و ابراز داشت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و در این وضعیت خروج کالاهای اساسی از کشور مشکلات بزرگی برای مردم پدید می‌آورد.

وی بابیان اینکه باید کنترل و پایش در مرز بیشتر شود تا مانع خروج دام به‌صورت قاچاق از مرزها شویم، گفت: تقویت پایگاه‌ها و مرزبانی‌ها به این منظور ضروری است.

معاون استاندار کرمانشاه بابیان اینکه وجود افراد در برخی نقاط مرزی در فصلی که کوچ شروع نشده سؤال‌برانگیز است، افزود: مرزبانی با بررسی موضوع در صورت تجمع این افراد برای قاچاق دام آن‌ها را از منطقه جمع کند.

الهی تبار افزود: دامپزشکی نیز باید دام‌های بدون مجوز و توقیف‌شده در مبادی مرزی استان را تعیین تکلیف کند.

وی ضمن تأکید بر مقابله همه‌جانبه با پدیده قاچاق از مرزها، گفت: فرمانداران شهرستان‌های مرزی استان با فرهنگ‌سازی مردم مرزنشین را تشویق کنند تا منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.