رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان ۲۵۰ دستگاه تاکسی کشیک تعیین شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ امیر جمشید نژاد از تعیین 250 تاکسی کشیک در آستانه بازگشایی مدارس سنندج خبر داد.

 وی به افزایش ساعات کار ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان ۲۵۰ دستگاه تاکسی کشیک تعیین و ساعت کار ناوگان اتوبوسرانی هم یک ساعت افزایش یافت.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج با بیان اینکه هر ساله در روز‌های پایانی تابستان و آستانه بازگشایی مدارس سفر‌های درون شهری افزایش می‌یابد، افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای سهولت در تردد شهروندان صورت گرفته است. 

جمشید نژاد افزود: با توجه به افزایش سفر‌های درون شهری، استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی در کاهش ترافیک تاثیر بسزایی دارد. 

وی از تعیین ۲۵۰ دستگاه تاکسی کشیک و ۴ دستگاه ون در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: ۱۵۰ دستگاه تاکسی در میدان آزادی و ۱۰۰ دستگاه تاکسی و ۴ دستگاه ون نیز در میدان انقلاب مستقر می‌شوند.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج تصریح کرد: تاکسی‌های کشیک در زمان پیک مسافر صبح‌ها از ساعت ۱۱ الی ۱۳ و عصر‌ها از ۱۹ تا ۲۱:۳۰ در این دو میدان اصلی سطح شهر آماده جابجایی شهروندان هستند. 

جمشید نژاد همچنین در خصوص ساعت کار ناوگان اتوبوسرانی اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ناوگان اتوبوسرانی از ساعت ۶ صبح فعالیت خود را آغاز و بر اساس این طرح ساعت کار این ناوگان یک ساعت افزایش یافته و تا ساعت ۱۰ شب آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند. 

وی افزود: طرح تعیین کشیک تاکسی و افزایش ساعت کار ناوگان اتوبوس رانی از ۱۰ شهریور ماه آغاز شده و تا ۱۵ مهر ماه این طرح ادامه خواهد داشت. 

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج عنوان کرد: با هدف نظارت بر عملکرد ناوگان حمل ونقل عمومی در این ایام شهروندان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۲۰۴۰ به اطلاع این سازمان برسانند.