نماینده ولی فقیه در گیلان بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در راستای ترویج فرهنگ رضوی تأکید کرد و گفت: خدمت به مردم در سایه ولایت اهل بیت(ع) بالاترین ارزش است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با اعضای شورای هماهنگی آستان قدس رضوی در گیلان با بیان اینکه هیچ خدمتی بالاتر از آن نیست که انسان در سایه وجود امام رضا(ع) به مردم خدمت کند اظهار کرد: امر مذکور نشان می‌دهد که انسان در سایه ولایت اهل بیت(ع) است.

وی به حضور اولاد اهل بیت(ع) در کشورهای مختلف به‌ویژه ایران در دوره عباسیان و امویان اشاره کرد و افزود: اولاد اهل بیت(ع) در راستای تبیین معارف علوی و نبوی و خدمت به مردم در نقاط مختلف حضور پیدا کردند.

زندگی اهل سنت استان با اهل بیت(ع) عجین شده است

امام جمعه رشت با اشاره به علاقه اهل سنت گیلان به امام رضا(ع)، تصریح کرد: زندگی اهل سنت استان با اهل بیت(ع) عجین شده و شاهد استقبال سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) توسط آنها هستیم.

آیت‌الله فلاحتی به وجود موقوفه‌های بسیار برای امام رضا(ع) در گیلان اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در راستای ترویج فرهنگ وقف حائز اهمیت است.

ایجاد زائرسرا برای زائران حرم امام رضا(ع)

وی، خواستار ایجاد زائرسرا برای زائران حرم امام رضا(ع) در این استان شد و بیان کرد: زائران از استان‌های مختلف و حتی از کشور جمهوری آذربایجان برای زیارت امام رضا(ع) از مسیر استان گیلان عبور می‌کنند و وجود زائرسرا برای پذیرایی از این زائران مهم است.

گیلان- دیدار با+ ایت الله فلاحتی

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در ترویج فرهنگ رضوی، یادآور شد: اعزام کاروان‌های زیارتی به مشهد مقدس بسیار عالی است ضمن اینکه وجود روحانیون در این کاروان‌های زیارتی تاثیرگذار است.

ساماندهی 1600 خادم‌یار امام رضا(ع) در گیلان

مسئول آستان قدس رضوی در گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: دفتر آستان قدس رضوی در تمام شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده و تمام افراد در این دفاتر به صورت افتخاری فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی به جذب افراد در راستای خادمی امام رضا(ع) در گیلان اشاره کرد و افزود: در سایت استان تاکنون بیش از یک‌هزار و 600 نفر خادم‌یار ثبت شده که تعداد 520 نفر از خادم‌یاران در عرصه‌های مختلف در گیلان فعالیت می‌کنند و تعداد 497 نفر برای خدمت در آستان قدس رضوی به مشهد معرفی شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح زیارت اولی در گیلان، اظهار کرد: تاکنون بیش از 11 هزار نفر از محرومان و دانش‌آموزان به مشهد مقدس اعزام شدند و پنج هزار نفر از آنها زائر اولی بودند.