داود غلامی رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان عنوان کرد: به زودی عملیات بازگشایی خیابان ۱۶ متری و ۲۰ متری محله چاهستانی ها در راستای ادامه اجرای طرح احیای بافت فرسوده آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، داوود غلامی در تشریح برنامه و طرح های احیای بافت فرسوده بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس جمهور در احیای بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی  همچنین اجرای برنامه و طرح های مطالعاتی در شهر بندرعباس به عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد.

وی در ادامه افزود: برای اجرای خیابان چاهستانی ها مطالعات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، توانمند سازی و کاربردی توسط چهار مشاور زبده انجام و در پایان تصمیم به ایجاد معبر و یا خیابان در این محله گرفته شد.

این مقام مسئول در ادامه توضیح داد: جلسات زیادی با معتمدین و بزرگان محل در مساجد گرفته شد که با رایزنی های فراوان و اعتماد سازی، طرح بازآفرینی به معنای مشارکت مردم در اجرا آغاز شد که بخش بزرگی از سرعت کار به سبب حضور پر رنگ مردم در اجرای این خیابان بود.

رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان اضافه کرد: به دستور استاندار جلسه ای در استانداری هرمزگان تشکیل و از دستگاه های دیگری مانند شهرداری خواسته شد که در کنار اداره کل راه و شهرسازی همکاری داشته باشند.

غلامی ادامه داد: پس از برگزاری مناقصه و تعیین بخش خصوصی هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای بازگشایی این معبر در نظر گرفته شد که پس از طی مراحل اداری اجرا ی خیابان ۲۴ متری محله چاهستانی ها آغاز شد.

وی با  اشاره به طول یک کیلومتری خیابان محله چاهستانی ها اظهار کرد: یکی از اهداف اجرای این طرح افزایش ارزش افزوده ملک هایی که در مسیر این خیابان قرار داشتند بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به طرح بازآفرینی در این محله یک ایستگاه آتش نشانی، و یک مرکز سلامت جانمایی و در مرحله ساخت قرار دارد.

رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان خاطر نشان ساخت: بر اساس توافقات زمینی به مساحت ۲.۴ هکتار در اختیار شهرداری برای واگذاری به افرادی که ملک آنها در مسیر بازگشایی این معبر بود قرار گرفت.

غلامی اضافه کرد: در راستای اجرای هدف درجا سازی که همان نزدیکی مالکان به محله قبل خودشان است نزدیکترین محل برای واگذاری به آنها در نظر گرفته شد.

وی توضیح داد: محله چاهستانی ها به مساحت ۱۱۰ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر است که شامل چهار محله چاهستانی ها، مینابی ها، نخل پیرمرد و کوی گلستان می شود.

رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در پایان تاکید کرد: خیابان محله چاهستانی ها با عرض ۲۴ متر با طول تقریبی یک کیلومتر در حال حاضر در مرحله آسفالت است که پس از اتمام آن اجرای خیابان ۱۶ متری و ۲۰ متری در همین محله نیز آغاز می شود.