معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از درآمد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دولت از نانوتکنولوژی در سال 96 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سورنا ستاری در افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری با اشاره به درآمد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی فروش در حوزه نانوتکنولوژی کشور در سال 96 گفت:  زیرساخت های کشور در زمینه دانش و فناوری باید تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه ایران در سال گذشته 1200 میلیارد تومان فروش در حوزه نانوتکنولوژی داشته است، گفت: ایران دارای رتبه چهارم مقالات در زمینه نانو و تکنولوژی است.

وی با تاکید بر اینکه آینده کشور از طریق صنایع تامین نخواهد شد، افزود: آینده کشور به سمت پارک های علم و فناوری حرکت خواهد کرد.

ستاری بیان داشت: روز به روز دنیا در حال توسعه فناوری است و اکنون سیستم آموزشی در جهان در حال تغییر است و ما نباید از دنیا عقب بمانیم و باید همپای آنها به روز شویم.

وی افزود: ما اکنون با پدیده شهرهای هوشمند مواجه ایم که باید با توسعه آنها پارک های علم و فناوری و مراکز رشد هم توسعه یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استفاده حداکثری جامعه از نرم افزارهای جدید موبایلی اشاره کرد و گفت: سیستم های آموزشی در جهان در حال تغییر است و روز به روز شاهد توسعه فناوری ها هستیم.