مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه روابط ایران با جمهوری آذربایجان در حوزه بندری و دریایی روز به روز در حال افزایش است خاطرنشان کرد: در راستای افزایش توسعه مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور با تمام توان تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین چراغی، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در حاشیه  بازدید مدیر بنادر جمهوری آذربایجان از بندر آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیدار و بازدید امروز نشان‌دهنده تعامل و همکاری تنگاتنگ دو کشور ایران و آذربایجان است که امیدواریم این همکاری هچنان مستمر بوده و ادامه داشته باشد.

بارانداز ریلی آستارا و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از پتانسیل‌های ممتاز این شهرستان است

وی با اشاره به اینکه با تکمیل کریدور شمال و جنوب شاهد توسعه اقتصادی منطقه و کشور خواهیم بود اعلام کرد: بارانداز ریلی آستارا و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از پتانسیل‌های ممتاز این شهرستان است که بایستی از این امتیاز به‌نحو احسن استفاده کرد.

بازدید از+ بندر آستارا

 چراغی با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی را با سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برقرار کرده ایم افزود: با توجه به نزدیکی بندر آستارا به کشورهای حاشیه دریای خزر و اللخصوص بنادر جمهوری آذربایجان می‌توانیم تا حدود زیادی به حوزه اقتصادی و حمل و نقل بین دو کشور رونق ببخشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یکی از بنادر مهم در حوزه صادرات و واردات کالاهای مختلف است گفت: با توجه به اینکه بندر آستارا محل تلاقی دو قاره و کریدورهای مختلف حمل و نقل است در آینده نزدیک می‌تواند نقش راهبردی مهمی در منطقه داشته باشد.

وی با بیان اینکه روابط ایران با جمهوری آذربایجان در حوزه بندری و دریایی روز به روز در حال افزایش است خاطرنشان کرد: در راستای افزایش توسعه مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور با تمام توان تلاش خواهیم کرد.