استاندار گیلان در دیدار با مدیر بندری جمهوری آذربایجان ظرفیت‌های گیلان در بخش تجاری و گردشگری را بالا دانست و گفت: حمل ونقل ریلی مکمل حمل و نقل دریایی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری در دیدار با مدیر بندری جمهوری آذربایجان که در دفتر کار استاندار برگزار شد توسعه روابط بندری بین ایران و آذربایجان را گام مثبتی در مسیر گسترش مبادلات دانست و افزود: با توجه به همسایگی این ۲ کشور می توان با برنامه‌ریزی صحیح در بخش تجاری و گردشگری برای شهروندان و سرمایه‌گذاران جذابیت خوبی فراهم کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در استان گیلان سه بندر آستارا، انزلی و کاسپین داریم گفت: با راه اندازی راه آهن رشت به انزلی و بعد از آن به آستارا حجم مبادلات به طور قطع افزایش می‌یابد.

نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه موانع و مشکلات را با همکاری یکدیگر برای حضور بیشتر سرمایه‌گذاران برمی داریم افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف بویژه گردشگری افزایش حضور توریست را در 2 کشور به همراه خواهد داشت.

استاندار گیلان در دیدار با +مدیر بندری جمهوری آذربایجان

وی با بیان اینکه با راه اندازی راه آهن مسیر حمل کالا کم می‌شود افزود: با اتصال راه آهن هزینه حمل کاهش و حجم مبادلات افزایش پیدا می کند.

در این دیدار مدیر بنادر جمهوری آذربایجان نیز گفت: خط جدیدی را در بندر جمهوری آذربایجان برای گسترش بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی دایر کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دایر کردن خط جدید دریایی فرصت خوبی برای توسعه توریسم را بدنبال دارد.

محمد اوغلو زیادف افزود: توسعه حمل و نقل ریلی و دریایی پیشرفت تجاری را دربر خواهد داشت.