نماینده مردم قروه ودهگلان درمجلس شورای اسلامی از الحاق قروه ودهگلان به منطقه ویژه اقتصادی در طرح یک فوریتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛علیمحمد مرادی از الحاق شهرستانهای قروه ودهگلان به منطقه ویژه اقتصادی خبرداد.

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج کردستان اظهار داشت:در کمترین زمان ممکن توانستم کلیات طرح یک فوریتی الحاق قروه ودهگلان به منطقه ویژه اقتصادی را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه نمایم که امروز هیات رئیسه این طرح را اعلام وصول و در دستور کار مجلس قرار داد.

نماینده مردم قروه ودهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز با مذاکرات انجام شده باسایر همکاران مقرر گردیدکه این طرح جهت تصویب، روز سه شنبه 13شهریورماه در صحن علنی مجلس مطرح شود.

مرادی گفت: با کمک روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت و مجمع نمایندگان استان کردستان ونیز رایزنی با سایر نمایندگان انشاالله این طرح هم مورد تصویب قرار خواهد گرفت تا افق روشنی را پیش روی مردم این شهرستانها ونیز استان کردستان در آینده ای نزدیک شاهد باشیم.

شایان ذکر است نمایندگان در نشست علنی روز چهارشنبه 7شهریور ماه مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی لایحه یک فوریتی کلیات  ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی که منطقه آزاد بانه و مریوان و نیز منطقه ویژه بیجار سقز دیواندره را هم شامل می‌شود با 127 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه با کلیات آن موافقت کردند.