همزمان با آخرین روز هفته دولت و در راستای رفاه و آسایش عمومی و بهره مندی از نعمت گاز طبیعی، پروژه بزرگ گازرسانی به شهر خور به روش انتقال گاز طبیعی فشرده اصفهان با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، همزمان با آخرین روز هفته دولت با حضور استاندار اصفهان، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، فرماندار خور و جمعی از مسئولان این شهرستان شعله گاز در شهر خور افروخته شد.

سید مصطفی علوی در این رابطه گفت: برای گازرسانی به شهر خور ایستگاهی با ظرفیت 2 هزار متر مکعب بر ساعت تحت عنوان ایستگاه دختر به منظور تخلیه گاز از تانکرهای حامل گاز CNG به شبکه شهری و با اعتباری بالغ بر 55میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: در این پروژه حدودد 58 کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن اجرایی شده و طی بهره برداری از آن بیش از2 هزار و 200خانوار و 6هزار و 765نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: از آنجا که شهرستان خور و بیابانک از خط انتقال گاز دور بوده و امکان اتصال شبکه شهری به خطوط انتقال وجود نداشت، گازرسانی به این شهرستان از طریقCNG  و بر مبنای بهترین استانداردهای بین المللی  وملی صورت گرفته است.

علوی تصریح کرد: در عملیات اجرایی این طرح تمامی زیر ساخت های گازرسانی اعم از شبکه توزیع و علمک ها آماده شده و گازطبیعی از  طریق تانکرهای قابل حمل به شبکه تزریق می گردد.

گفتنی است؛ همزمان با بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهر خور اداره گاز شهرستان خور و بیابانک  نیز با حضور مسئولان افتتاح گردید.