دبیر شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی(ع) از تقدیر مداحان داخلی و خارجی در این اجلاس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مهدی دهقان نیری با اشاره به برگزاری شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی(ع) در لرستان، اظهار داشت: در این اجلاس، 15 پیرغلام کشور که سن آنها بالای 70 سال است مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی، افزود: در شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی(ع)، 5 نفر از پیرغلامان خارجی که از کشورهای مختلف جهان در این اجلاس شرکت می‌کنند نیز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

دبیر شانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی(ع)، ادامه داد: در همین مراسم، 15مداح لرستانی نیز به پاس یک عمر خادمی در راه ائمه هدی، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی، در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این همایش از خانواده های شهدایی که دارای شهید مداح هستند تجلیل به عمل می آید، تصریح کرد: یکی از اهداف این همایش پاکسازی اشعار پیرغلامان در هیئت های مذهبی است.

حذف خرافات از روضه‌ها، یکی از اهداف اجلاس شانزدهم است

دهقان نیری، حذف خرافه از روضه‌ها را یکی از اهداف مهم برگزاری این همایش برشمرد و گفت: در این همایش سعی بر این است تا تاکید کنیم، پیرغلامان به عنوان سفیران انقلاب، در ایام محرم و صفر برای مخاطبین تشریح کنند آنچه را که انقلاب اسلامی طی این 40 سال پشت سر گذاشته است.