استاندار کرمانشاه از اعضای شوراهای شهرها خواست که تمام تلاش و جدیت خود را برای عمران و آبادانی شهرها بکار گیرند و با دعوت و زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاران نسبت به جذب سرمایه‌گذاری تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در دیدار با شهردار و شورای اسلامی شهر روانسر، اظهار داشت: مردم برای عمران و آبادانی شهرها در انتخابات شوراها به افراد رأی می‌دهند لذا مردم توقع و انتظار دارند که اعضای شوراها با پرهیز از کارهای سیاسی و سخنرانی، تنها به انجام کارهای عمرانی و آبادانی شهرها بپردازند زیرا شورا یک مجلس محلی است که وظیفه تلاش برای توسعه فضای شهری و عمرانی دارد.

وی با اشاره به واگذاری اختیارات به شوراها بر اساس قانون اساسی، گفت: قانون اساسی یکسری اختیارات دولت‌ها را به مردم واگذار کرده و این مردم در انتخابات قدرت و اختیار خود را به چند نفر برگزیده و منتخب در شوراها می‌دهند لذا شوراها وظیفه‌دارند که با تمام وجود برای توسعه عمرانی و اقتصادی شهرها تلاش کنند.

استاندار کرمانشاه از اعضای شورای اسلامی شهر روانسر خواست که با توجه به ظرفیت‌های گردشگری این شهر به رونق اقتصادی و عمران و آبادانی آن با دعوت و زمینه‌سازی برای توسعه سرمایه‌گذاری کمک کنند.

مقام عالی دولت در استان تصریح کرد: همواره از مسئولین و مدیران استان خواسته‌ایم که برای جذب سرمایه‌گذاری همکاری و همراهی مناسبی داشته باشند و هم‌اکنون فضا برای ایجاد سرمایه‌گذاری در استان فراهم است.

مهندس بازوند با اشاره به وجود یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری در شهر روانسر مانند سراب روانسر گفت: این سراب دارای ظرفیت بسیار مهم و بزرگی برای توسعه گردشگری در این شهر است که اعضای شورا می‌توانند با ارائه راهکار و برنامه‌ریزی توسعه فضای گردشگری روانسر را فراهم سازند.

وی همچنین از اعضای شوراهای اسلامی شهرها خواست که به مطالعه قانون شهرداری‌ها و شوراها اهتمام داشته باشند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: مردم در انتخابات فقط به عملکردها رأی می‌دهند و باکسی هم تعارف ندارند لذا اگر فردی خوب کار کند در انتخابات بعدی دوباره به وی رأی خواهند داد و اگر خوب کار نکند به افراد دیگری رأی خواهند داد.

استاندار کرمانشاه همچنین با توجه به درخواست شهردار و شورای اسلامی شهر روانسر جهت مساعدت و کمک مالی به این شهر موافقت و دستورات لازم را برای تخصیص یک میلیارد تومان برای توسعه فضای شهری این شهر صادر کرد.

وی در ادامه گفت: اگر شهرداری روانسر با کمبود ماشین‌آلات نیز مواجه است دفتر شهری استانداری با در اختیار گذاشتن این ماشین‌آلات به این شهرداری برنامه‌های خود را دنبال و پیگیری کند.

وی همچنین از دفتر شهری استانداری خواست که هر 15 روز یک‌بار مقدمات برگزاری نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی هرکدام از شهرها و شوراها با استاندار را فراهم سازد.