مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر و فرهنگ هرمزگان حرف های زیادی برای ارائه در سطح بین المللی و ملی دارد و در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هر نوع همکاری و تسهیل مسیر و افزایش حمایت هاست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی غیاثی در جمع روسای ادارات ستادی و شهرستانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر اهمیت خدمت رسانی با اربابان رجوع گفت: هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در رشته های مختلف در راس خدمت رسانی قرار دارند و همه کارکنان موظف به رعایت تمام شئونات اداری در حین خدمات رسانی هستند.

وی حفظ احترام و شان هنرمندان را از اهم آداب کار در حوزه فرهنگ و هنر دانست و افزود: هنرمندان قبل از هر نوع درخواستی به نحوه برخورد، گفتار و کردار کارمند توجه می کنند و اگر شان و احترام آنها رعایت شود وارد مقوله ها و درخواست های دیگر می شوند.

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بر استقرار اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و عنوان داشت: اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه مستلزم زیرساخت فرهنگی است و بر همین اساس مدیران و مسئولان فرهنگی نقش به سزایی در گسترش این فرهنگ در جامعه دارند و باید در این راستا دستگاه های فرهنگی الگوی دیگر بخش ها باشند.

غیاثی به ظرفیت های عظیم استان هرمزگان در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: هرمزگان از وسعت بسیار، اقوام متعدد و تنوع فرهنگی، هنرمندان بزرگ و... برخوردار است و بسیاری از این ظرفیت ها هنوز برای مردم کشور و جهان ناشناخته مانده است و این وظیفه مدیران فرهنگی است که برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

وی در ادامه افزود: هنر و فرهنگ هرمزگان حرف های زیادی برای ارائه در سطح بین المللی و ملی دارد و در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هر نوع همکاری و تسهیل مسیر و افزایش حمایت هاست.

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه به ادارات شهرستانی را بعنوان یک اولویت اصلی قلمداد کرد و اذعان داشت: با حمایت هایی که در دستور کار قرار دارد سطح شهرستان ها ارتقاء خواهد یافت و به تبع آن هنرمندان در شهرستان ها تقویت می شوند.

غیاثی عنوان کرد: بودجه جاری و عمرانی برای پژوهش فرهنگ عامه در شهرستان ها افزایش خواهد یافت و یکی از شاخص ارزیابی مدیران کل میزان توجه به شهرستان ها، سرکشی به آنها و توزیع مناسب بودجه و برنامه ها است.

وی از اختصاص بودجه ای ویژه به شهرستان ها خبر داد و بیان داشت: با رایزنی های صورت گرفته اعتباری ویژه از سوی وزارت جذب و به حساب شهرستان های هرمزگان واریز می شود.

این مقام مسئول یادآور شد: انعقاد تفاهم نامه ساخت فرهنگسرا در شهرستان ها از ضروریات است و هزینه ساخت آن با دهیاری ها و تجهیز با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

در ادامه این جلسه روسای ادارات ستادی و شهرستانی به بیان مشکلات و پیشنهادات به ویژه افزایش اعتبارات، اتمام پروژه های نیمه تمام، گسترش دوره های آموزشی، حمایت از هنرمندان برای ارائه آثار در تهران و سایر استان های کشور، توجه به امور رفاهی کارکنان و... پرداختند.