طرح گازرسانی به سه روستای ملکوت، مربو و لرود شهرستان املش افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، همزمان با هفته دولت 97، طرح گازرسانی به سه روستای ملکوت، مربو و لرود شهرستان املش با حضور اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، فرماندار املش و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

در این مراسم عباسی با تشکر از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت گاز به جهت گازرسانی به مناطق صعب العبور و کوهستانی شهرستان گفت: با تلاش شرکت گاز، این انرژی پاک از هزاران کیلومتر دورتر به مناطق ییلاقی املش رسیده و این مهم مانند یک رویا بود که تحقق یافته است.

همچنین در این مراسم علیرضا میرباقری رئیس بهره برداری شهرستان های استان گفت: با افتتاح این روستا تعداد روستاهای گازدار شهرستان املش به 90 روستا رسیده و درصد برخورداری روستائیان این شهرستان از نعمت گاز طبیعی به 86.8 درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: برای گازرسانی به این سه روستا بیش از 16 کیلومتر شبکه گذاری انجام شده و بالغ بر 22.4 میلیارد ریال هزینه شده است.

میرباقری با بیان اینکه در املش 9 هزار و 287 خانوار در مناطق روستایی زندگی می کنند گفت: به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب ملت ایران، از این تعداد خانوار، بالغ بر 8 هزار و 60 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.