واحد صدور شناسنامه نوزاد بیمارستان خلیج فارس همزمان با هفته دولت بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مدیر کل ثبت احوال استان در مراسم افتتاحیه این واحد، اظهار داشت: بیمارستان خلیج فارس بندرعباس که از مجموعه های مهم تامین اجتماعی در استان به شمار می رود، یکی از بیمارستان های پرترافیک در مبحث ولادت است و روزانه مراجعان متعددی در این حوزه دارد.

«فرزاد افشاری نژاد» با بیان اینکه شعار ثبت احوال ارائه خدمات آسان و قابل دسترس برای همه اقشار جامعه است، اضافه کرد: راه اندازی واحد صدور شناسنامه نوزاد در بیمارستان خلیج فارس سبب رفاه و راحتی والدین و همچنین کاهش چشمگیر هزینه ها و سفرهای درون شهری خواهد شد که با رویکرد تکریم ارباب رجوع و تسهیل و تسریع در خدمات صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه طی سال 96، بیش از 41 هزار ولادت در هرمزگان به ثبت رسیده است، یادآور شد: از این تعداد بیش از 14 هزار و 600 مورد در شهرستان بندرعباس متولد شده اند که سهم بیمارستان خلیج فارس از این میان بالای 85 درصد (از مجموع ولادت های ثبت شده در شهرستان بندرعباس) است.

افشاری نژاد افزود: در سال 97، ماهیانه به طور میانگین 920 نوزاد در بیمارستان خلیج فارس به ثبت رسیده است که این نشان از اهمیت این بیمارستان در حوزه ثبت ولادت و مراجعات مرتبط با شناسنامه و سفرهای درون شهری پیرامون این مبحث می دهد که با استقرار واحد صدور شناسنامه تمام امور مرتبط با شناسنامه نوزاد در همین بیمارستان صورت می گیرد.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت: با رایزنی ها و تفاهم نامه ای که با پست استان منعقد کرده ایم، در روزهای آینده ساز و کاری فعال خواهد شد که شناسنامه نوزاد در بیمارستان خلیج فارس را پس از صدور به آدرس قید شده توسط والدین ارسال خواهد شد و این به منزله این است که والدین برای دریافت شناسنامه نیازی به حضور مستقیم ندارند.

وی در پایان تصریح کرد: مقرر شده است شرکت پست با طراحی پاکت های ویژه، کار ارسال شناسنامه های صادره به والدین را صورت دهد.